Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Czy trzy nowe siatkarki odmienią grę Budowlanych Toruń?

Czy trzy nowe siatkarki odmienią grę Budowlanych Toruń?

fot. Bogusław Krośkiewicz

Wąska kadra drużyny Budowlanych Toruń była jej największą bolączką w dotychczasowych meczach nowego sezonu. Już po pierwszym spotkaniu w Toruniu Mirosław Zawieracz, trener Budowlanych, mówił więc, że wzmocnienia są kwestią czasu. W meczu z poznaniankami po raz pierwszy w toruńskich barwach zagrały Sylwia Kucharska i Hanna Łukasiewicz, znające się dobrze z gry w MKS-ie Kalisz. 

Październikowe nabytki Budowlanych ponad dwa tygodnie temu trafiły do Torunia, mając za sobą zgoła odmienną sytuację. Sylwia Kucharska, nowa rozgrywająca, ma za sobą normalny cykl przygotowań do sezonu w Kaliszu. Hanna Łukasiewicz miała natomiast w tym roku zrobić sobie przerwę z powodu urazu pleców. – Jestem dosłownie wyrwana z butów. Plan był taki, że nie będę teraz grała. W Toruniu dostałam jednak szansę występów na libero. Nie muszę więc skakać i stwierdziłam, że to dla mnie dobra okazja. Szczerze mówiąc, cały czas mnie jednak nosi i gdybym tylko mogła, to weszłabym na skrzydło na przyjęcie. Na razie mogę jednak grać tylko w roli libero – powiedziała Łukasiewicz.Obie nowe zawodniczki żałowały, że ich pierwszy mecz w Toruniu zakończył się porażką (2:3 z Energetykiem Poznań). – Szkoda, że nie udało się wygrać jeszcze jednego seta. Jest jednak progres, jest walka, są dobre chęci. W Toruniu mi się podoba i szybko wpasowałam się w tę drużynę. Cieszy mnie też wsparcie, które dostajemy od kibiców – powiedziała Kucharska. – Przegrałyśmy ten mecz w sferze mentalnej. Po rywalkach było widać, że wiedzą, po co przyjechały do Torunia. Prowadziłyśmy 2:1, one się zezłościły i grały do końca, a my wyglądałyśmy tak, jakbyśmy już się zadowoliły jednym punktem. Ten mecz był do wygrania – dodała Łukasiewicz.

Trzecią nową postacią w Budowlanych jest Aleksandra Stachowicz, choć słowo „nowa” nie jest tu w pełni adekwatne, wszak 26-latka już kiedyś grała w Toruniu. W spotkaniu z poznaniankami jeszcze nie wystąpiła, gdyż nie była potwierdzona do udziału w rozgrywkach, ale w kolejnych meczach już zagra.

źródło: nowosci.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved