Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Nowe nazwiska w Sobieskim Żagań

Nowe nazwiska w Sobieskim Żagań

fot. archiwum

Sobieski Żagań zakontraktował pięciu nowych graczy, w których gronie znaleźli się miedzy innymi Jacek Kiełbus oraz Bartłomiej Ćwik. Ponadto do drużyny w przyszłym sezonie dołączą jeszcze dwaj inni zawodnicy, którzy pomogą swojemu klubowi w walce o najlepszą czwórkę rozgrywek.Nazwiska siatkarzy, którzy zamkną kadrę żagańskiego klubu, poznamy w najbliższym czasie. Z drużyną pożegnał się mający w swoim CV występy w Niemczech, Francji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich Kamil Kacprzak, który swoją karierę będzie kontynuował w Tomaszowie Mazowieckim. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w przyszłym sezonie dla Sobieskiego nie będą grali również Sławomir Judycki, Adrian Bartnik i Jędrzej Śląski. Karierę zdecydował się zakończyć Artur Wróblewski, a Szymon Gregorowicz będzie starał się o angaż w Stali Nysa.

W środę poznaliśmy natomiast nazwiska pięciu nowych zawodników. Z Avii Świdnik ściągnięty został Bartłomiej Ćwik, nominalny środkowy. – To dla mnie nowy zespół, dopiero poznaję się z chłopakami. Na pewno chciałbym od razu powalczyć o coś więcej, choć jeszcze za szybko, żeby coś powiedzieć – przyznał. Do Żagania wraca też Jacek Kiełbus, wypożyczony wcześniej do trzecioligowych Orlików Iłowa. W ekipie Sobieskiego będzie grał na przyjęciu. – Świetnie znam tu wszystkich chłopaków, bo występowałem tu całkiem niedawno – tłumaczył. Nowym rozgrywającym będzie Damian Siuta, wychowanek UMKS-u MOS Wola Warszawa, w którego ściągnięciu pomógł były już libero Sobieskiego, Szymon Gregorowicz. Siuta w zespole ma zastąpić Jakuba Radomskiego, którego poważna kontuzja kolana może wyłączyć z gry w całym przyszłym sezonie. – Będę walczył o swoją pozycję. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało. Jeżeli będzie w porządku, chciałbym tu zostać na dłuższy okres. Myślę, że celem minimum będzie pierwsza czwórka – szacował były gracz stołecznego klubu.

Gregorowicza zastąpi Michał Richter, ostatnio libero Olimpii Sulęcin, który do Żagania przenosi się również ze względu na pracę w wojsku. – Z pewnością chciałbym tu grać dłużej. Myślę, że wszystko będzie dobrze, a z pewnością powalczymy tutaj o czwórkę – zadeklarował. Ostatnim z nowo zaprezentowanych zawodników jest Jędrzej Jasnos, nie tak dawno przyjmujący AZS-u Zielona Góra. Trener Artur Chaberski sprowadzi do swojej ekipy jeszcze dwóch siatkarzy – środkowego i przyjmującego. Będą to najprawdopodobniej zawodnicy grający w drugiej lidze. – Zdecydowaliśmy się całkowicie odmłodzić zespół. Najstarszy będzie mój asystent, Adrian Milczarek. Na przyjęcie wróci Seweryn Smętek. Z władzami zgodnie ustaliliśmy, że nie chcemy gwiazd, tylko budowania nowej, młodej drużyny – tłumaczył szkoleniowiec. – Myślę, że będzie nas stać, żeby powalczyć znów o pierwszą czwórkę. Przygotowania rozpoczniemy w sierpniu obozem w Świnoujściu – zapowiedział Chaberski.

Artykuł Mateusza Kasowskiego dostępny jest w Gazecie Lubuskiej

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved