Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trzy nowe kontrakty i AZS Olsztyn zamknął skład

Trzy nowe kontrakty i AZS Olsztyn zamknął skład

fot. Sylwia Lis

Sebastian Warda, Jakub Urbanowicz i Mateusz Poręba to ostatni siatkarze, którzy dołączają do składu Indykpolu AZS Olsztyn. Tym samym znany już jest cały skład Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2018/2019. Z drużyną będzie również trenował młody przyjmujący – Dawid Sokołowski.

Pochodzący z Olsztyna Sebastian Warda urodził się 18 stycznia 1989 roku. W swojej karierze występował w: Jokerze Piła (2008-2009), BBTS-ie Bielsko-Biała (2009-2011), ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (2011-2012), Effectorze Kielce (2012-2013), MKS-ie Będzin (2013-2016) czy Aluronie Virtu Warcie Zawiercie. W ostatnim sezonie reprezentował barwy ONICO Warszawa.Teraz Sebastian wraca do swojego domu – przez najbliższy rok będzie siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn. – Negocjacje nie trwały zbyt długo – przyznaje Sebastian Warda. – Olsztyn to moje miasto rodzinne i zawsze miałem marzenie, aby zagrać w „swoim” klubie. Cieszę się, że kolejny rok spędzę właśnie w Indykpolu AZS. Widzę bardzo duże możliwości na rozwój przy Roberto Santillim. Miałem okazję z nim współpracować i wiem, że potrafi wyciągnąć z zawodników wszystko co najlepsze.  

Do Olsztyna wraca również Jakub Urbanowicz, który jest wychowankiem AZS-u. W 2010 roku reprezentował olsztyński klub w Młodej Lidze. Rok później zadebiutował wśród seniorów w rozgrywkach PlusLigi. Młody przyjmujący w swojej karierze występował w Camperze Wyszków, Ślepsku Suwałki, Cerradzie Czarni Radom, a ostatni sezon Kuba spędził w KPS-ie Siedlce. Teraz czas na powrót do AZS-u Olsztyn i PlusLigi – Kuba będzie reprezentował barwy ekipy ze stolicy Warmii i Mazur przez najbliższy rok. – O podpisaniu kontraktu z olsztyńskim klubem zadecydowała osoba trenera Roberto Santillego – podkreśla Urbanowicz. – Jest on bardzo znany w świecie siatkarskim i uważany za bardzo dobrego szkoleniowca. Uważam, że mogę się od niego wiele nauczyć. Kiedy zadzwonił do mnie prezes Tomasz Jankowski z propozycją, długo się nad nią nie zastanawiałem. Dużo rozmawiałem z prezesem i po rozmowach stwierdziłem, że przyjście do Indykpolu AZS Olsztyn będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem.

Do składu Indykpolu AZS Olsztyn dołączy również Mateusz Poręba. Młody środkowy przez wielu ekspertów uważany jest za nadzieję polskiej siatkówki. Mateusz jest wychowankiem TS-u Sokoła Tuchów. Potem przeniósł się do AKS-u Resovii Rzeszów, z którą m.in. w 2016 roku zdobył tytuł mistrza Polski kadetów, a w minionym sezonie wraz z kolegami stanął na najniższym stopniu podium podczas mistrzostw Polski juniorów. Mateusz na swoim koncie ma również tytuł mistrza Europy Wschodniej EVVZA. Środkowy jest również jedną z czołowych postaci reprezentacji Polski do lat 20. Mateusz obecnie przebywa w Spale, gdzie wraz z biało-czerwonymi przygotowuje się do turnieju barażowego kwalifikacji mistrzostw Europy U20.

Kontrakt Mateusza Poręby z olsztyńskim klubem będzie obowiązywał przez trzy lata. – Negocjacje nie były zbyt długie – przyznaje Mateusz Poręba. – Po krótkich rozmowach z prezesem i trenerem byłem przekonany, że ta drużyna jest dla mnie. Dla młodego zawodnika ważne jest to, aby mógł zdobywać nowe doświadczenie. W Olsztynie będę miał szansę pokazania się. Cieszę się również z możliwości współpracy z Roberto Santillim, który jest doświadczonym trenerem i z pewnością pomoże mi w rozwoju moich umiejętności. 

Z Mateuszem Porębą związaliśmy się długoletnim kontraktem – wyjaśnia Tomasz Jankowski.Jest młodym i bardzo utalentowanym reprezentantem Polski juniorów. Wielu świetnych środkowych, jak Kuba Kochanowski, a przed laty Marcin Możdżonek, Patryk Czarnowski, Łukasz Kadziewicz czy Wojciech Grzyb, stawiali w Olsztynie pierwsze kroki w zawodowej siatkówce. Wierzę, że Mateusz pójdzie w ich ślady – mówi prezes zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie i dodaje: – Jeśli chodzi o Sebastiana i Kubę, są to zawodnicy, którzy pochodzą z Olsztyna. Mają doświadczenie gry w PlusLidze i na pewno będą ważnymi elementami w koncepcji trenera Roberto Santillego.

Tym samym znany już jest cały skład Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2018/2019. Z drużyną będzie również trenował młody przyjmujący – Dawid Sokołowski.

Rozgrywający: Paweł Woicki, Radosław Gil

Przyjmujący: Robbert Andringa, Marcel Lux, Sergiej Kapelus, Jakub Urbanowicz, Dawid Sokołowski

Środkowi: Miłosz Zniszczoł, Paweł Pietraszko, Sebastian Warda, Mateusz Poręba

Atakujący: Jan Hadrava, Mateusz Kańczok

Libero: Michał Żurek, Jakub Zabłocki

Sztab szkoleniowo-medyczny:

Roberto Santilli – I trener

Marcin Mierzejewski – II trener

Mateusz Nykiel – statystyk

Wojciech Remiszewski – lekarz

Piotr Deptuła – fizjoterapeuta

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved