Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Cztery nowe drużyny w II lidze kobiet

Cztery nowe drużyny w II lidze kobiet

Zakończyły się turnieje finałowe o awans do II ligi. Na szczebel centralny dostali się zwycięzcy grup – tym samym w II lidze kobiet w przyszłym sezonie zobaczymy cztery nowe drużyny. Awans uzyskały Chemik Olsztyn, Maraton Krzeszowice, Gedania Gdańsk i Amber Kalisz. Tylko siatkarki z Krzeszowic potrafiły wykorzy,stać atut własnego boiska.

Droga do awansu do II ligi kobiet jest długa i wyboista. Najpierw trzeba zająć jedno z dwóch najlepszych miejsc w lidze wojewódzkiej, ew. skorzystać z wycofania któregoś z zespołów z walki o II ligę i zgłosić się z miejsca trzeciego). Potem przebrnąć dwuetapowe kwalifikacje – najpierw zająć pierwsze lub drugie miejsce w jednym z ośmiu turniejów półfinałowych, a następnie wygrać turniej finałowy. Na tym ostatnim etapie nie ma już miejsca na błąd – awansują tylko zwycięzcy.W Cieszynie w pierwszym dniu turnieju miejscowa Victoria pokonała Budowlanych II Toruń, a Chemik Olsztyn po zaciętym boju wygrał 3:2 z VKS Borowa Wieś. Jak się potem okazało, to był decydujący o awansie mecz, bowiem zarówno siatkarki z Borowej Wsi jak i Olsztyna wygrywały już wszystko do końca. Olsztynianki pokonały 3:1 zespół z Torunia, a w ostatnim meczu bez straty seta rozprawiły się z gospodyniami turnieju i mogły cieszyć się z awansu do II ligi kobiet.

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju w Cieszynie

W Krzeszowicach o awansie decydował ostatni niedzielny mecz turnieju. W piątek i w sobotę swoje mecze wygrywały miejscowy Maraton oraz siatkarki Volley Płock, które w pokonanym polu pozostawiły MOSiR Jasło i Barycz Janków Przygodzki. W niedzielę niepokonane siatkarki z Płocka zmierzyły się z Maratonem, który również miał na koncie dwie wygrane. Volley dwukrotnie w tym meczu wychodził na prowadzenie, ale gospodynie za każdym razem doprowadzały do wyrównania. W tie-breaku Maraton okazał się lepszy – wygrał 15:8 i zapewnił sobie po kilku latach nieobecności grę w II lidze kobiet.

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju w Krzeszowicach

Również ostatni mecz decydował o awansie na turnieju w Starym Sączu. W piątek i w sobotę swoje mecze wygrywały siatkarki miejscowe Popradu oraz Gedanii Gdańsk. Bez szans były Nike Ostrołęka i Chełmiec Wałbrzych, które w niedzielę spotkały się w meczu o 3. miejsce – górą były wałbrzyszanki. W spotkaniu decydującym o awansie gospodynie nie sprostały świetnie grającym gdańszczankom. Dla Gedanii to powrót na szczebel centralny po kilku latach.

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju w Starym Sączu

W Andrychowie po dwóch dniach turnieju z kompletem zwycięstw tabeli przewodził zespół Amber Kalisz, jedną wygraną na koncie miały siatkarki Sobieskiego Oława i MKS-u Andrychów. W niedzielę oławianki pokonały najsłabszy w grupie AZS AWF Biała Podlaska i czekały jeszcze na wynik ostatniego spotkania, w którym tylko wynik 3:2 dla gospodyń mógł dać im jakiekolwiek szanse na awans. Gospodynie by awansować, musiały wygrać 3:0 lub 3:1 z niepokonanymi kaliszankami, ale te nie wypuściły swojej szansy z rąk. Zespół VII LO Amber Kalisz mimo porażki w pierwszym secie wygrał ostatni mecz 3:1 i z kompletem zwycięstw awansował do II ligi kobiet.

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju w Andrychowie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet, ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved