Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Nowakowski nadal nie jest zdrowy, co z kwalifikacjami?

Nowakowski nadal nie jest zdrowy, co z kwalifikacjami?

fot. Joanna Skólimowska

Piotr Nowakowski, środkowy reprezentacji Polski oraz Asseco Resovii Rzeszów, nadal boryka się z problemami zdrowotnymi, a konkretniej z kręgosłupem. Zawodnik nie gra już od dawna i coraz częściej mówi się o tym, że nie zagra z kadrą narodową o kwalifikację olimpijską. Co dalej z Piotrem Nowakowskim?

Sytuacja mimo długiego leczenia i rehabilitacji nie ulega poprawie i środkowy nadal nie jest w stanie wrócić do treningów. – Piotr ma przepuklinę międzykręgową i stosowane do tej pory sposoby leczenia nie przyniosły efektów. Sądzę, że selekcjoner reprezentacji Polski w najbliższym czasie nie będzie mógł na niego liczyć – powiedział Przeglądowi Sportowemu trener Resovii Andrzej Kowal.

Nowakowskiego najprawdopodobniej czeka zabieg i jeszcze długi rozbrat z siatkówką. Oczywiście wszyscy chcieliby uniknąć takiej interwencji lekarskiej, ale może się okazać, że jest ona niezbędna. – Sprawa ciągnie się już bardzo długo, a ostatnie badania nie dają powodów do optymizmu. Być może konieczny będzie zabieg – poinformował Kowal.Jeśli chodzi o drużynę klubową Nowakowskiego, środkowy może być spokojny o poziom gry na środku. Od początku sezonu dobrze spisują się i Paszycki, i Dryja, więc zawodnik w spokoju może wracać do zdrowia. Spory ból głowy może mieć natomiast trener kadry narodowej – Stephane Antiga. Brak Piotra Nowakowskiego to duże osłabienie reprezentacji i trudno będzie załatać tę dziurę. Mimo że francuski szkoleniowiec Polaków ma Bieńka i Kłosa, małe trudności mogą okazać się przy dobrze do składu kolejnych graczy. Wydaje się, że głównym kandydatem do składu na turniej kwalifikacyjny jest Marcin Możdżonek. Na kogo jeszcze postawi Antiga, pokaże czas.

Który środkowy zajmie miejsce Piotra Nowakowskiego w turnieju kwal. do IO?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved