Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nowa rola Aleksandry Jagieło

Nowa rola Aleksandry Jagieło

Po wspaniałej karierze siatkarskiej na Aleksandrę Jagieło czeka nowe wyzwanie. Mistrzyni Europy postanowiła zostać w klubie, w którym kończyła karierę sportową i od teraz będzie pełnić rolę dyrektora sportowego BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała. O karierze zawodniczej Aleksandry Jagieło można by napisać książkę, a i tak temat ten nie byłby wyczerpany. Ma ona na swoim koncie dwa mistrzostwa Europy, brązowy medal mistrzostw Europy, osiem mistrzostw Polski, cztery Puchary Polski i trzy Superpuchary naszego kraju oraz jeden Puchar CEV. Te tytuły powodują, że jest ona jedną z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek w historii polskiej siatkówki.

Swoją wielką karierę siatkarską Jagieło rozpoczynała w klubie z Bielska-Białej, do którego przeniosła się zaraz po Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Sosnowcu. Zakończenie kariery w tym samym klubie, w którym rozpoczynała, spięło piękną klamrą wszystkie wspaniałe osiągnięcia tej wybitnej siatkarki. Dla BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała najważniejsze jest jednak to, że Aleksandra Jagieło zdecydowała się zostać w bialskim klubie i przyjęła propozycję objęcia stanowiska dyrektora sportowego. – Bardzo się cieszę, że moje życie nadal będzie miało wiele wspólnego z siatkówką. Nigdy nie widziałam się w roli trenera, bo to wiąże się z ciągłymi wyjazdami, których chciałam już uniknąć. Wiem, że funkcja dyrektora sportowego, którą zaproponowano mi w klubie, będzie dla mnie ogromnym wyzwaniem i przynajmniej na początku trudnym zadaniem, ale postaram się nie zawieść osób, które mi zaufały – mówiła Aleksandra Jagieło.

– Jestem bardzo zadowolony, że tak wybitna postać zdecydowała się zostać w naszym klubie. Jestem także przekonany, że dzięki swojej inteligencji i ogromnemu doświadczeniu Aleksandra Jagieło w nowej roli będzie radziła sobie tak samo dobrze jak na boisku. Dla nas to bardzo ważne, że takie zawodniczki jak Aleksandra Jagieło czy Mariola Wojtowicz, której rok temu powierzyliśmy funkcję kierownika drużyny, decydują się zostać w naszym klubie i dzielić się z nami swoim cennym doświadczeniem – mówi Andrzej Pyć – prezes Bialskiego Klubu Sportowego S.A.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved