Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nowa przyjmująca w Wiśle Warszawa

Nowa przyjmująca w Wiśle Warszawa

fot. wisla-warszawa.pl

Przez wiele lat występowała na parkietach ekstraklasy. Teraz Justyna Sachmacińska została nową siatkarką Wisły Warszawa. 30-letnia przyjmująca, która ostatnio grała w NOSiR-ze Nowy Dwór Mazowiecki podpisała umowę do końca tego sezonu. Była zawodniczka m.in. Gedanii Gdańsk, AZS-u Białystok i Mazovii zadebiutuje w środę w meczu Pucharu Polski z Sokołowem S.A. Nike w Węgrowie.

Niestety, w Wiśle w ostatnim czasie doszło do kilku kontuzji i pojawiły się luki w składzie. Między innymi na pozycji przyjmującej. Z panem prezesem doszliśmy do porozumienia w ciągu tygodnia. Zdecydowałam się opuścić drużynę z Nowego Dworu, aby zasilić szeregi nowego zespołu. Propozycja okazała się nie do odrzucenia szczególnie ze względów sportowych. Przede wszystkim Wisła to drużyna występująca na zapleczu Orlen Ligi. Dla mnie jest to doskonała okazja, żeby powrócić do gry na wysokim, a w przyszłości może i najwyższym poziomie. Trudno mi powiedzieć, jakie mam oczekiwania. Chciałabym mocno przepracować sezon, tak aby na koniec mieć satysfakcję z ostatecznego wyniku. Celem zawsze jest zwycięstwo i za to trzymam kciuk  – mówi Justyna Sachmacińska.

Większość dziewczyn, z którymi teraz będę występować, dobrze znam z boiska. Z Magdą Saad dwa lata grałam w Białymstoku, a z Basią Włodarczyk przez rok w Krakowie. Nie tylko dlatego nie czuję się obco. Nowe koleżanki przyjęły mnie bardzo ciepło – dodaje Sachmacińska.W sytuacji, gdy w wyniku kontuzji treningów praktycznie nie podjęła Anna Sołodkowicz, zakontraktowanie kogoś na tę pozycję stało się koniecznością – tłumaczy trener Mirosław Zawieracz. – Justyna jest rutynowaną zawodniczką, która nie dość, że uzupełni nam przyjęcie, to wierzę, że będzie jeszcze ważnym ogniwem w tej drużynie. Jej doświadczenie wyniesione z dotychczasowej kariery na pewno przyda się w zmaganiach ligowych. Nie pracowałem jeszcze z tą zawodniczką, ale wierzę, że będzie mocnym filarem naszego zespołu. Po pierwszych treningach i meczach będę mógł więcej o niej powiedzieć – dodaje opiekun Wisły Warszawa.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved