Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Nowa para w polskiej siatkówce plażowej

Nowa para w polskiej siatkówce plażowej

fot. FIVB

Polska siatkówka plażowa niedawno przeszła małe trzęsienie ziemi. Zarówno jeśli chodzi o trenerów, jak i rotacje kadrowe. Choć na początku najlepsza polska para pań miała nadal występować razem, to teraz wiadomo już, że duet Kołosińska/Brzostek również ulegnie zmianie.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek w minionym sezonie wspólnie debiutowały w igrzyskach olimpijskich. Po turnieju w Rio de Janeiro polską siatkówkę plażową dotknęło sporo zmian. Kobiece pary poprowadzi Serb, Srdjan Veckov, a z męskimi duetami pracować będzie Grzegorz Klimek. U panów nastąpiła rewolucyjna rotacja kadrowa. Jedynie – kolejni olimpijscy debiutanci Piotr Kantor i Bartosz Łosiak postanowili być sobie wiernymi. W innych zestawieniach zagrają: Mariusz Prudel z Kacprem Kujawiakiem, Grzegorz Fijałek z Michałem Brylem. Z kolei Maciej Rudol będzie tworzyć duet z Jakubem Szałankiewiczem.Również najlepsza polska para żeńska nie przystąpi do tegorocznej rywalizacji w tym samym składzie. Kinga Kołosińska nadal będzie reprezentować polskie barwy na piaszczystych boiskach, ale już w parze z Jagodą Gruszczyńską. Natomiast w tym sezonie nie zobaczymy Moniki Brzostek, która… w 2017 roku zacznie pełnić rolę mamy. Kołosińska/Brzostek bez większych problemów na początku września wywalczyły mistrzostwo Polski we Wrześni. Pewne jest już, że wspólnie nie powtórzą tego sukcesu w zbliżającym się sezonie. Do Kingi Kołosińskiej dołączy natomiast Jagoda Gruszczyńska, która kilka miesięcy temu również mogła cieszyć się z podium mistrzostw Polski. W duecie z Dorotą Strąg wywalczyła we Wrześni brązowy medal, a w sierpniu wraz z Katarzyną Kociołek mogła cieszyć się z wicemistrzostwa Europy do lat 22.

Naturalnie dla eksportowych par najważniejsze będą występy w World Tour w Olsztynie (19-23 lipca) oraz turnieju finałowym Orlen Mistrzostw Polski (18-21 sierpnia). Na arenie międzynarodowej dla seniorek i seniorów najważniejsze będą oczywiście mistrzostwa świata. Jak spisze się nowy duet polskiej plażówki?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved