Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowa Łuczniczka Bednaruka ma mieć swój styl

Nowa Łuczniczka Bednaruka ma mieć swój styl

fot. Aleksandra Tarkowska

– Chcę, żeby zespół miał swój styl. Grał tak, jak lubię. To ma być siatkówka pełna radości i zabawy, z wielką dozą charakteru i zamieszania – mówi Jakub Bednaruk, nowy szkoleniowiec bydgoskiej Łuczniczki.

Sam jestem takim człowiekiem i pragnę, żeby te cechy mojej osobowości odcisnęły się na stylu zespołu – podkreśla Bednaruk. Wczoraj nowa ekipa Łuczniczki została oficjalnie zaprezentowana. Zespół się bardzo zmienił. To oczywistość i konieczność, bo poprzedni sezon był najbardziej nieudany w 10-letnich dziejach występów bydgoszczan w siatkarskiej ekstraklasie. Zajęli przedostatnie miejsce i z największym trudem zdołali się uchronić przed barażowymi pojedynkami w obronie PlusLigi. Teraz zadanie będzie jeszcze trudniejsze. Dwa najsłabsze zespoły opuszczają ekstraklasę.– Nowa nadzieja? Przebudzenie mocy? Czy tak będzie z Łuczniczką, nie wiem, bo tak daleko nie sięgam. Liczy się dla mnie dziś. Rozpoczynamy pracę, która ma nam sprawiać przyjemność i dać uśmiechy kibicom – mówi Bednaruk, który przyszedł do Bydgoszczy po pięciu latach pracy w AZS-ie Politechnice Warszawskiej, i właśnie z tą drużyną Łuczniczka rozpocznie boje w PlusLidze. – Jestem przeszczęśliwy. Spotkam się ze Stephane’em Antigą na przeciwnej ławce trenerskiej. Cudownie – komentuje szkoleniowiec bydgoskiej drużyny.

Od wielu miesięcy wraz ze swym asystentem Przemysławem Michalczykiem wybierał kandydatów do zespołu. W ekipie będzie nowy rozgrywający, nowi przyjmujący i libero. – Zmian jest wiele. Co do każdego z nowych jestem przekonany, że to złoty strzał. Wierzę swojemu instynktowi. Obejrzeliśmy z Przemkiem wszystkie mecze portorykańskiego rozgrywającego Edgardo Goasa w lidze fińskiej. Mieliśmy też nagrania z Białorusi i Turcji. Obejrzałem go także na żywo. Będziemy z nim grać ciekawie i czasem ryzykownie, ale przede wszystkim w swoim własnym stylu – mówi Bednaruk.

więcej na stronie Gazety Wyborczej

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved