Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nowa libero w PTPS-ie Piła

Nowa libero w PTPS-ie Piła

fot. Sylwia Lis

Kolejny zespół Ligi Siatkówki Kobiet pozyskał nową zawodniczkę. Po transferach w drużynie z Kalisza w czwartek do Enei PTPS-u Piła dołączyła nowa siatkarka – libero Izabela Lemańczyk. O miejsce w składzie doświadczona zawodniczka będzie rywalizować z Anną Pawłowską.

Enea PTPS Piła po jedenastu kolejkach zajmowała 8. miejsce. Wygrała 4 spotkania, gromadząc przy tym 12 oczek, a do szóstej Legionovii tracił trzy punkty. Od początku sezonu pilanki grały tylko z jedną libero w składzie – Anną Pawłowską, bowiem jeszcze przed sezonem kontrakt z klubem rozwiązała Karolina Portalska. Pawłowska mimo młodego wieku podczas spotkań spisywała się bardzo dobrze. Od teraz libero będzie miała na swojej pozycji wsparcie bardziej doświadczonej zawodniczki, bowiem w czwartek klub ogłosił pozyskanie Izabeli Lemańczyk.Izabela Lemańczyk urodziła się 11 grudnia 1990 roku w Krakowie i tam w zespole TS-u Wisły Kraków rozpoczęła swoją siatkarską karierę. Z zespołem z Krakowa zdobyła dwa medale mistrzostw Polski, srebro kadetek w 2007 roku i złoto juniorek w 2009 roku.  W 2009 roku przeniosła się do zespołu Atomu Trefla Spot, gdzie występowała przez dwa sezony. Z drużyną z Trójmiasta w sezonie 2010/2011 zdobyła srebro w rozgrywkach PlusLigi Kobiet.

W sezonach 2011/2012 i 2012/2013 występowała w zespole I ligi – KS-ie Murowana Goślina, a następnie w PSPS-ie Chemiku Police. W 2014 roku wyjechała do Niemiec, gdzie grała przez dwa sezony, reprezentując barwy VT Aurubis Hamburg oraz VC Wiesbaden. Po powrocie do Polski występowała w zespołach Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna i Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, a w poprzednim sezonie reprezentowała barwy BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała.

źródło: ptps.pila.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved