Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Novara sięgnie po Malwinę Smarzek?

Novara sięgnie po Malwinę Smarzek?

fot. Michał Szymański

Igor Gorgonzola Novara po odejściu Paoli Egonu spisuje się w tym sezonie poniżej oczekiwań. W lidze włoskiej zajmuje trzecie miejsce ze stratą aż 13 punktów do Imoco Volley Conegliano, zaś w Lidze Mistrzyń zapewne wyjdzie z grupy, ale już w fazie grupowej przydarzyła im się wpadka w Stuttgarcie, czy wygrana dopiero po tie-breaku z ŁKS-em. 

Póki co Novara wygląda trochę jak cień zespołu z zeszłego sezonu. Co prawda przez długą część rozgrywek musiała radzić sobie bez swoich serbskich gwiazd Jovany Brakocevic Stefany Veljkovic, ale nawet powrocie tych zawodniczek, gra triumfatorek zeszłorocznej Ligi Mistrzyn nie wygląda tak okazale, jak w ubiegłym sezonie.Według włoskich mediów receptą na to ma być ściągnięcie w przyszłym sezonie Malwiny Smarzek z Zanetti Bergamo. Co prawda Jovana Brakocevic nie prezentuje się źle, ale jest to zawodniczka już nie najmłodsza, po przejściach zdrowotnych i Włosi zapewne nie będą chcieli ryzykować sytuacji z początku sezonu, kiedy to praktycznie zostali bez nominalnej atakującej.

Sytuacja jest rozwojowa, bo Włosi spekulują, że Zanetti Bergamo sonduje możliwość ściągnięcia ze Schwerinu Louisy Lippman, która po epizodzie w Chinach wróciła do europejskiej siatkówki, właśnie do niemieckiego Palmberg Schwerin.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved