Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > NOSiR przegrał w lidze z AZS-em Opole, ale wygrał w Pucharze Polski

NOSiR przegrał w lidze z AZS-em Opole, ale wygrał w Pucharze Polski

Weekend pełen emocji – tak bez wątpienia można powiedzieć o tym, co kibice mogli zobaczyć w hali przy ulicy Sportowej 66 w Nowym Dworze Mazowieckim w sobotę i niedzielę. Dwumecz NOSiR-u z drużyną z Opola zespoły zapisać mogą na remis. AZS wygrał w sobotę w I lidze, NOSiR w niedzielę w Pucharze Polski.

Starcie ligowe wygrał AZS Opole 3:1. Po pierwszym secie, w  którym zespół gospodyń wygrał łatwo 25:18, siatkarkom NOSiR-u było już coraz trudniej. W drugiej partii NOSiR przegrał już wyraźnie, zdobywając zaledwie 16 oczek. Trzeci set był najbardziej wyrównany, walka od samego początku do końca toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 23:24 drużynie z Mazowsza przytrafiło się kilka prostych błędów, co ostatecznie zakończyło się stratą kolejnego seta.

Czwarta partia to mocne wejście NOSiR-u: po fantastycznej serii Anny Sołodkowicz gospodynie wyszły na prowadzenie 5:0. Pomimo tego nowodworzanki szybko roztrwoniły swoją przewagę  i ostatecznie przegrały 16:25.

NOSiR Nowy Dwór Maz. – AZS Politechniki Opolskiej 1:3
(25:18, 16:25, 23:25, 16:25)

W drugim meczu, który odbył się następnego dnia, w ramach Pucharu Polski zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego po kolejnym cudownym pierwszym secie przegrały dość wyraźnie następne dwa. Jednak tym razem nie załamało to nowodworzanek, które walczyły w  czwartej odsłonie o najtrudniejsze piłki i dosłownie wyszarpały przeciwniczkom zwycięstwo. W tie-breaku od początku narzuciły swój styl gry i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymały do końca. Ostatecznie do następnej rundy Pucharu Polski awansował NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, wygrywając 3:2 i 23 listopada to podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego zagrają w kolejnej rundzie z warszawską Wisłą.

NOSiR Nowy Dwór Maz. – AZS Politechniki Opolskiej 3:2
(25:15, 21:25, 22:25, 25:18, 15:11)