Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Norwid złoży akces do PlusLigi

Norwid złoży akces do PlusLigi

fot. Gwardia Wrocław

Włodarze Exact Systems Norwid Częstochowa poinformowali, że planują złożyć akces do PlusLigi. Częstochowski zespół znajduje się obecnie w czołówce zaplecza ekstraklasy. – Formalnie taki akces będziemy składać, termin jest do 31 marca, ale już dzisiaj jesteśmy zdecydowani, żeby takie dokumenty złożyć – powiedział podczas konferencji prasowej prezes klubu, Krzysztof Wachowiak.

Już w maju podczas pierwszej konferencji prasowej, podczas której Norwid ogłosił pierwsze transfery, zapowiadana była walka o medale. Niemal od początku fazy zasadniczej częstochowski klub utrzymuje się w czołówce I ligi mężczyzn. – W planach na ten sezon podawaliśmy, że chcemy włączyć się w walkę o medale. Na trzy kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej sezonu I ligi możemy powiedzieć, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Te trzy kolejki zdecydują, z jakiego miejsca wystartujemy do rundy play-off, walki o medale. Sytuacja w tabeli jest rzeczywiście taka, jak nieraz wspomina trener Panas. Jedno zwycięstwo daje awans dwie pozycje w górę, a porażka trzy pozycje w dół. Myślę, że rzeczywiście tak jest. Liga jest wyrównana, siedem zespołów jest bardzo równych. W czwartek ostatni mecz w rundzie zasadniczej, gramy z liderem, więc życie fajnie to poukładało. Przed zaległymi spotkaniami jesteśmy na drugim miejscu, więc w czwartek mecz na szczycie. Dla nas bardzo ważny, bo myślę, że zwycięstwo daje poważny plus dla wysokiego miejsca przed play-off – powiedział podczas konferencji prasowej Krzysztof Wachowiak.Norwid w czwartek rozegra ostatni mecz we własnej hali w roli gospodarza. Dotychczas częstochowianie w obiekcie przy ulicy Jasnogórskiej przegrali tylko raz – pod koniec grudnia ze Ślepskiem Suwałki. Prezes klubu podkreślił, że z tego powodu ważne będzie zajęcie jednego z czterech czołowych miejsc na koniec fazy zasadniczej. – Oczywiście chcemy do tej fazy play-off wystartować z jak najwyższej pozycji. To daje handicap w postaci grania dwóch pierwszych meczów na własnym boisku i przy ewentualnym remisowym stosunku spotkań decydujący mecz też rozgrywany byłby w naszej hali. W sytuacji, gdy na 12 rozegranych u nas spotkań 11 wygraliśmy, ta hala jest dla nas bardzo ważna i może być poważnym atutem w walce o jak najwyższe miejsce – zauważył.

Włodarze częstochowskiego pierwszoligowca dotychczas podkreślali, że istotne dla nich jest robienie każdego roku kroku do przodu. Po zeszłorocznym awansie do fazy play-off w tym sezonie nie chciano mówić o ewentualnej walce o awans do PlusLigi. Wobec zmiany formuły awansu (brak baraży) klub zdecydował się na złożenie akcesu. – Walczymy o medale, składamy też akces do PlusLigi. Wszystkie zespoły pierwszoligowe mają na ten moment prawo, żeby taki akces składać. Regulamin jest taki, że zwycięzca ligi otrzyma prawo do ubiegania się o miejsce w PlusLidze. Oczywiście później muszą być spełnione między innymi warunki budżetowe, ale to kolejny krok. Formalnie taki akces będziemy składać, termin jest do 31 marca, ale już dzisiaj jesteśmy zdecydowani, żeby takie dokumenty złożyć – przyznał Wachowiak. Klub już w trakcie sezonu powiększył grono swoich sponsorów. Jak zapowiada prezes, starania o powiększenie budżetu trwają. – Sympatyczne jest to, że to, co robimy, zauważalne jest u innych podmiotów. Stąd nowe firmy, które dołączyły do nas, są z nami. Rozmawiamy z kolejnymi, również dużym podmiotem. Myślę, że w krótkim czasie wyjaśni się sytuacja. Pracujemy, myśląc już w perspektywie następnego sezonu – dodał prezes.

Norwida nie omijają kontuzje. Obecnie z urazami zmaga się kilku zawodników. Od dłuższego czasu poza składem jest drugi atakujący – Paweł Stabrawa. Klub zdecydował się na pozyskanie Mateusza Piotrowskiego, który był liderem lokalnego rywala – AZS-u. Transfer nie obył się jednak bez problemów. – Krążyły różne informacje na temat transferu Mateusza Piotrowskiego. Otrzymaliśmy propozycję od managera w ostatnich dniach okienka transferowego. Po konsultacji z trenerem postanowiliśmy, żeby z tego skorzystać. My od strony formalnej spełniliśmy wszystkie warunki. Po drodze nie były spełnione wszystkie warunki ze strony zawodnika, a dokładnie jego managera, więc to się rozciągnęło w czasie. Informuję o tym, żeby rozwiać jakąkolwiek wątpliwość. Dostaliśmy ofertę i postanowiliśmy z niej skorzystać – wyjaśnił Krzysztof Wachowiak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved