Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Norwid szykuje się do gry w I lidze

Norwid szykuje się do gry w I lidze

fot. Tomasz Tadrała

W częstochowskim Exact Systems Norwidzie trwają przygotowania do nowego sezonu, w którym zespół zagra w I lidze. Jak już wiadomo, młodzież Exact Systems Norwida będzie występować na zapleczu PlusLigi zamiast Campera Wyszków, który za akceptacją Polskiego Związku Piłki Siatkowej przekazał miejsce częstochowskiemu klubowi.

W Norwidzie spodziewają się, że spotkania mogą przyciągnąć większą liczbę widzów i kameralna sala przy Zespole Szkół Norwida może okazać się za mała. Stąd pomysł, aby grać w hali Polonia. – Rzeczywiście rozważamy taką możliwość – mówi prezes klubu Krzysztof Wachowiak. Problemem są oczywiście koszty, bo jeśli Norwid miałby w Polonii grać o punkty, drużyna musiałaby w hali także trenować (przynajmniej część zajęć powinna odbywać się w Polonii), a to daje sporą liczbę godzin w tygodniu i określone konsekwencje finansowe. – Dlatego rozmawiamy z MOSiR-em, od wyników tych rozmów zależeć będzie nasza decyzja – przyznaje Wachowiak. W klubie szacują, że na grę w I lidze będzie potrzebny budżet większy od dotychczasowego o ok. 30-40 procent, stąd ostrożne podejście do wydatków.W Norwidzie trwają także starania o wzmocnienie zespołu. – Nie planujemy jakichś wielkich zmian, chcemy aby trzon zespołu stanowili zawodnicy, którzy grali w ubiegłym roku, a jeśli dojdzie do wzmocnień, to na określonych warunkach – dodaje prezes.

Chodzi o to, że w klubie chcą sięgnąć po swoich byłych wychowanków, zawodników, którzy byli wcześniej związani z Norwidem. Wśród kandydatów do gry w Exact Systems wymienia się choćby Jakuba Oczkę i Dawida Murka. – Rozmowy trwają, żadne umowy nie zostały zawarte, dlatego nie chciałbym mówi o nazwiskach – tłumaczy jednak Wachowiak.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved