Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Norwid Częstochowa zagra w I lidze

Norwid Częstochowa zagra w I lidze

Jak już wcześniej donosiliśmy, z gry w I lidze mężczyzn wycofał się Camper Wyszków. Jego miejsce miał zająć Norwid Częstochowa. Dziś klub spod Jasnej Góry potwierdził te informacje. Młodzież Exact Systems Norwida bardzo dobrze spisywała się w rozgrywkach II ligi, dotarła do półfinałowego turnieju o awans, ale nie dała rady wywalczyć miejsca w I lidze. Będzie jednak występować na zapleczu PlusLigi w miejsce drużyny z Wyszkowa, która za akceptacją Polskiego Związku Piłki Siatkowej przekazała miejsce częstochowskiej ekipie.

Rywalizację w III grupie II ligi siatkarze Norwida zakończyli na drugim miejscu. W ogólnopolskim półfinale o awans, po pasjonujących meczach ulegli SKS-owi Hajnówka i Czarnym Rząśnia i odpadli z dalszej rywalizacji. Okazuje się jednak, że na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy jednak zagrają. Zastąpią drużynę Campera Wyszków. – Dostaliśmy propozycję od Campera, aby przejąć jego miejsce w I lidze i wspólnie z zarządem oraz sponsorami zdecydowaliśmy, że z niej skorzystamy. Uznaliśmy, że to dla klubu ważny krok w rozwoju – powiedział prezes klubu Krzysztof Wachowiak.

Na pytanie, czy gra w I lidze oprócz szkolenia jest dla Norwida celem samym w sobie, Wachowiak odpowiada: – Na razie chcemy się skoncentrować na I lidze, ale zamierzamy się rozwijać. I liga będzie ciekawą propozycją dla naszych chłopców, którzy w wieku juniora rozjeżdżali się po kraju. Teraz będą mieli możliwość gry na wyższym poziomie w Norwidzie – powiedział prezes.Krzysztof Wachowiak zapowiada, że w I-ligowym Norwidzie grać będzie trzon zespołu z minionego sezonu. – Chłopcy mieli bardzo udany sezon i chcemy, żeby zostali. Generalnie w pierwszej kolejności chcemy oprzeć skład o naszych wychowanków. Aktualnie jesteśmy w trakcie kompletowania zespołu. Czeka nas bardzo ciekawa liga i wiele spotkań na dobrym poziomie. Chcemy kontynuować dobre częstochowskie tradycje siatkówki – zapowiedział.

W Norwidzie nie planują zmian w sztabie trenerskim. Pierwszym trenerem pozostaje Radosław Panas, który będzie miał do pomocy Zbigniewa Sznobera, Stanisława Gościniaka i Leszka Chudziaka.

Kiedy dokładnie Exact Systems Norwid zadebiutuje w I lidze, jeszcze nie wiadomo. Sezon prawdopodobnie rozpocznie się z końcem września bądź początkiem października.

źródło: czestochowa.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved