Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Norwegowie i Brazylijki najlepsi w Tokio

Norwegowie i Brazylijki najlepsi w Tokio

fot. fivb-org

Triumfem norweskiej pary Mol/Sorum zakończyły się czterogwiazdkowy turniej World Tour w Tokio. W finale Norwegowie pokonali rywali z Niemiec, brązowe medale przypadły Holendrom. W turnieju żeńskim na najwyższym stopniu podium stanęły Aghata Bednarczuk i Eduarda Santos Lisboa z Brazylii, które w finale okazały się lepsze od siatkarek z USA, brązowe medale zgarnęły Kanadyjki.

W meczu o trzecie miejsce męskiego turnieju World Tour w Tokio Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen z Holandii zmierzyli się z Alisonem Cerutti i Alvaro Morais Filho z Brazylii. Holendrzy okazali się lepsi w dwóch setach wygranych do 12 i 17 i to oni stanęli na najniższym stopniu podium.  Wykorzystując bonus powitalny można było obstawiać zarówno ten mecz jak i inne spotkania siatkówki plażowej.W finale Anders Brentsen Mol i Christian Sandle Sørum z Norwegi grali z Nilsem Ehlersem i Larsem Flüggenem z Niemiec. Utytułowani Norwegowie musieli się sporo namęczyć, jednak wygrali ten mecz w dwóch setach do 17 i do 18, notując na swoim koncie kolejny sukces, nie tylko sportowy, ale również finansowy, zgarniając główną nagrodę w wysokości 20 tysięcy dolarów. Był to dziewiąty triumf tej pary w rozgrywkach FIVB, warto dodać, że 22-letni Mol i 23-letni Sørum wystąpili razem dopiero po raz 26. Co ciekawe srebrni medaliści z Niemiec drogę do finału rozpoczynali w kwalifikacjach do turnieju głównego już w środę.

mecz o 3. miejsce:
Brouwer/Meeuwsen NED – Alison/Alvaro Filho BRA 2:0
(21:12, 21:17)
finał:
Mol/Sørum NOR – Elhers/ Flüggen GER 2:0
(21:17, 21:18)

W turnieju żeńskim w meczu o brązowy medal zmierzyły się Julia Sude i Karla Borger z Niemiec oraz Kanadyjki Heather Bansley i Brandie Wilkerson. Pierwszy zacięty set do 19 wygrały siatkarki z Ameryki Północnej. W drugiej partii Niemki osłabły już całkowicie i przegrały do 12. Dzięki temu Bansley i Wilkerson stanęły na najniższym stopniu podium.

W meczu finałowym po dwóch stronach siatki stanęły Amerykanki April Ross i Alexandra Klineman oraz reprezentantki Brazylii – Agatha Bednarczuk i Eduarda Santos Lisboa. Mecz o złoty medal był o wiele bardziej zacięty i wyrównany niż ten o brąz, ale w obu setach lepsze okazały się Canarinhes. – Po dwóch porażkach w fazie grupowej musieliśmy coś zrobić. Po rozmowach z trenerami wróciłyśmy do swojej dobrej gry i grałyśmy o wiele mądrzej. To dla nas bardzo cenna wygrana, bowiem walczymy z innymi parami z Brazylii o miejsca na igrzyskach olimpijskich w Tokio – mówiła po meczu 36-letnia Aghata Bednarczuk. Dla Aghaty i Dudy był to drugi złoty medal w rozgrywkach World Tour w tym sezonie – pierwszy zdobyły na turnieju w Ostravie.

mecz o 3. miejsce:
Borger/Sude GER – Bansley/Brandie CAN 0:2
(19:21, 12:21)
finał:
Klineman/Ross USA – Agatha/Duda BRA 0:2
(19:21, 18:21)

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved