Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > NORCECA: Złoto dla Dominikanek, Kanadyjki z brązem

NORCECA: Złoto dla Dominikanek, Kanadyjki z brązem

fot. norceca.net

Siatkarki reprezentacji Dominikany okazały się najlepsze w mistrzostwach strefy NORECECA. W finale po pięciosetowym boju wykazały wyższość nad reprezentacją USA. W starciu o brązowy medal Kanadyjki w trzech setach rozprawiły się z siatkarkami z Portoryko. MVP turnieju została wybrana Brayelin Martinez.

Po raz drugi w historii siatkarki reprezentacji Dominikany zdobyły tytuł mistrza strefy NORCECA. W finale wykazały wyższość nad reprezentacją USA. Mimo że przegrały z tym zespołem w fazie grupowej, to w decydującej rozgrywce pokonały faworytki. Prowadziły już 2:0, ale zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych doprowadziły do tie-breaka. Jego jednak przegrały. Dominikana wygrała w bloku (11:9) oraz w zagrywce (4:2). Popełniła więcej błędów, mniej oczek zdobyła też w ataku, ale ostatecznie mogła cieszyć się z sukcesu. Poprowadziła ją do niego Brayelin Martinez, która wywalczyła 20 punktów, a Bethania De La Cruz dołożyła 19 oczek. po drugiej stronie siatki liderką była Michelle Bartsch-Hackley, która zapisała na swoim koncie 26 punktów. Wspierały ją Kelsey Robinson (13 oczek) i Andrea Drews (12 punktów), ale to okazało się za mało, aby odnieść sukces.Radości po wywalczeniu mistrzowskiego tytułu nie ukrywały siatkarki z Dominikany. – To był dla nas ciężki rok. Wiele wydarzeń, dużo pracy, wiele cierpienia, ale zakończyliśmy go sukcesem. Jestem dumna ze swojego zespołu. Mogliśmy wygrać 3:0, ale USA to jedna z najlepszych drużyn na świecie, która nie zamierzała łatwo się poddać. Mieliśmy moment rozkojarzenia, kiedy rywale zaczęli na nas wywierać presję zagrywką, ale naszym największym sukcesem okazała się zespołowość – powiedziała Prisilla Rivera.

Na trzecim stopniu podium stanęły Kanadyjki, które w starciu o brązowy medal pokonały reprezentację Portoryko w trzech setach. Kluczowy dla losów meczu był pierwszy set, którego siatkarki spod znaku klonowego liścia wygrały po walce na przewagi. Później rywalki nie postawiły im już oporu. Największa dysproporcja między oboma zespołami była w ataku, ale również w bloku i zagrywce Kanadyjki zaprezentowały się lepiej od przeciwniczek. Popełniły też o 4 błędy od nich więcej, ale nie miało to większego znaczenia dla losów pojedynku. Pierwsze skrzypce w ich szeregach grała Alexia Grey, która zapisała na swoim koncie 21 oczek. wspierały ją Kiera Van Ryk oraz Emily Maglio. Pierwsza z nich dołożyła 13, a druga 12 oczek do dorobku całej drużyny. Po drugiej stronie siatki wyróżniła się Paulina Prieto, która wywalczyła 10 oczek.

Dla Kanadyjek był to dziewiąty brązowy medal, a jedenasty w ogóle wywalczony w mistrzostwach strefy NORCECA. Nie ukrywały one radości ze zdobycia medalu. – Wykonaliśmy świetną robotę, realizując nasz plan taktyczny gry. Nasza presja na zagrywce w pierwszym spotkaniu z Portoryko nie była wystarczająca, a tym razem sprawiłyśmy rywalkom sporo kłopotów. Miałyśmy dużo serca do walki – podkreśliła jedna z liderek kanadyjskiej ekipy, Alexa Grey.

finał:
Dominikana – USA 3:2
(25:19, 25:23, 15:25, 20:25, 15:9)

mecz o 3. miejsce
Kanada – Portoryko 3:0
(26:24, 25:13, 25:20)

źródło: inf. własna, norceca.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved