Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Norbert Huber: Zagrywka i przyjęcie kluczem do zwycięstwa z Japonią

fot. Klaudia Piwowarczyk

– W kluczowych momentach graliśmy lepiej i wiedzieliśmy, jak mocno naciskać na naszych przeciwników. Uważam, że na przestrzeni całego meczu dużo lepiej zagrywaliśmy i mieliśmy dobre przyjęcie. To był klucz do dzisiejszego zwycięstwa – zaznaczył po zwycięstwie z Japonią środkowy reprezentacji Polski, Norbert Huber.

Biało-czerwoni w drugim meczu w Pucharze Świata odnieśli drugie zwycięstwo. Tym razem w czterech setach pokonali gospodarzy turnieju, a jednym z kluczy do sukcesu było odpowiednie nastawienie do tego spotkania. – Zawsze dajemy z siebie sto procent. Nie patrzymy na przeciwników. Nasze podejście zawsze jest takie samo, niezależnie czy gramy przeciwko Japonii, Stanom Zjednoczonym, czy Tunezji. Po prostu wychodzimy na boisko i staramy się wygrywać każdy mecz – powiedział Bartosz Kurek, który na początku turnieju w Japonii pełni funkcję kapitana. – Wczoraj po raz pierwszy miałem okazję występować w roli kapitana. Dzisiaj był drugi, ale tak naprawdę tęsknimy za naszym kapitanem – Michałem Kubiakiem, który dołączy do zespołu nieco później – dodał atakujący reprezentacji Polski, który w meczu z Japonią wrócił do gry w kadrze po kilkumiesięcznej przerwie.Zdaniem Norberta Hubera Japończycy na przestrzeni całego spotkania nie utrzymali wysokiego poziomu gry, a biało-czerwoni złamali ich trudnym serwisem. – W kluczowych momentach graliśmy lepiej i wiedzieliśmy, jak mocno naciskać na naszych przeciwników. Uważam, że na przestrzeni całego meczu dużo lepiej zagrywaliśmy i mieliśmy dobre przyjęcie. To był klucz do dzisiejszego zwycięstwa – zaznaczył środkowy reprezentacji Polski.

Niedosyt po meczu odczuwał szkoleniowiec gospodarzy, według którego mogli oni pokusić się o sprawienie niespodzianki. Zawiodła ich przede wszystkim zagrywka. – Podeszliśmy do tego meczu w dobrych humorach, po wczorajszym zwycięstwie. Polska to nie tylko wysoka drużyna, ale także zespół z dużymi umiejętnościami. To dobry zespół z potężnymi graczami. Wykorzystywali sprytne, techniczne zagrania. Niestety, nasz serwis nie funkcjonował dobrze. Myślę, że mogliśmy pokusić się o coś więcej w tym meczu – ocenił Yuichi Nakagaichi.

Momentami Azjaci napsuli trochę krwi mistrzom świata, którzy wystąpili w przemeblowanym składzie, ale jednak na przestrzeni meczu nie potrafili odrzucić biało-czerwonych od siatki, a sami mieli problemy z dokładnym przyjęciem oraz z przebiciem się przez szczelny blok rywali. – Zagrywka i blok polskiej drużyny zadecydowały o dzisiejszym wyniku. We współczesnej siatkówce im lepsza zagrywka, tym lepszy poziom gry. Mogliśmy z Polską rywalizować na równi tylko w pierwszym i trzecim secie – podkreślił przyjmujący gospodarzy.

Na zagrywkę biało-czerwonych zwrócił także uwagę Yuki Ishikawa, według którego mocno utrudniła ona grę Japończykom i nie pozwoliła prowadzić kombinacyjnej gry z jakiej są znani. – Nie mogliśmy wyprowadzać skutecznych akcji. Jedynie w trzecim secie nasz system blok-obrona dobrze funkcjonował – zakończył zawodnik drużyny z Kraju Kwitnącej Wiśni, która po dwóch dniach zmagań ma na swoim koncie zwycięstwo i porażkę.

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved