Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Norbert Huber: Wygramy ten finał dla siebie

Norbert Huber: Wygramy ten finał dla siebie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polscy juniorzy w pełnym emocji spotkaniu półfinałowym z reprezentacją Brazylii pokonali rywali 3:2 i w wielkim finale mistrzostw świata zmierzą się z Kubą. – Ten mecz trzeba sobie wyszarpać. Mamy siebie na boisku, jesteśmy prawdziwą drużyną i pomagamy sobie w trudnych chwilach – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki środkowy polskiej kadry, Norbert Huber.

Trener Pawlik powiedział, że chyba nie umiecie grać bez fundowania kibicom horroru. Dla was to lepiej, że wiele waszych spotkań aż kipi od emocji?Norbert Huber:Gdybyśmy wygrali 3:0, to zwycięstwo nie smakowałoby tak samo. Wygraliśmy 3:2 po ciężkim meczu, ale moim zdaniem na własne życzenie to tyle trwało. W końcówce trzeciego seta popełniliśmy dwa błędy i może to nie do końca one przesądziły o wyniku tej partii, bo jednak byliśmy w trakcie jej trwania trochę pogubieni.

Czwarty set to było pokłosie tej przegranej trzeciej odsłony?

Myślę, że końcówka czwartego seta mogła potoczyć się inaczej, zadecydowała tak naprawdę jednak akcja. Taki jest sport, ale już na tie-breaka wychodziliśmy pełni entuzjazmu i nastawieniem, że musimy wygrać. Gdybyśmy nie byli w finale, to z pewnością nie byłoby to samo, gdyby przyszło nam grać o trzecie miejsce.

MŚJ: Polska – Brazylia (galeria)

Teraz czeka na was w finale Kuba. Rosjanie pokonali ten zespół w fazie grupowej 3:0, ale w półfinale triumfowali Kubańczycy. To pokazuje, że te spotkania rządzą się swoimi prawami?

Można tak powiedzieć, ale moim zdaniem to Rosjanie nie podeszli w pełni skoncentrowani do spotkania z Kubą. Z drugiej jednak strony Kubańczycy zagrali kosmicznie. Zresztą oni sami chyba są z kosmosu. (śmiech) Skaczą wysoko, grają bardzo siłowo. Z jednej strony cieszę się, że są w finale, bo nawiązaliśmy z nimi kontakt w hotelu i dobrze się dogadujemy. Z drugiej jednak strony wolałbym grać w finale z Rosją, bo towarzyszyłyby nam większe emocje. Rosjanie jeszcze nigdy z nami nie wygrali i wolałbym w finale także z nimi wygrać. (śmiech)

Nie macie więc obawy, że popełnicie ten sam błąd, co Rosjanie? Że ta pewność siebie was zgubi?

Wątpię, że nie zmobilizujemy się odpowiednio na finał. Taki mecz trzeba sobie wyszarpać. Mamy siebie na boisku, jesteśmy prawdziwą drużyną i pomagamy sobie w trudnych chwilach. Wygramy to dla siebie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved