Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Norbert Huber: Przede mną jeszcze dużo pracy

Norbert Huber: Przede mną jeszcze dużo pracy

fot. Klaudia Piwowarczyk

W barwach reprezentacji Polski w sparingu z kadrą Niemiec zadebiutował Norbert Huber. Młody środkowy bloku zaprezentował się z bardzo dobrej strony, ale w rozmowie ze Strefą Siatkówki nie ukrywał, że ma jeszcze kilka rzeczy do poprawy. – Przede mną jeszcze dużo pracy, wiele godzin na treningach i sporo szans, żeby wiele jeszcze poprawić i mam nadzieję, że w następnych meczach nie będę popełniał tych samych błędów – mówił Norbert Huber.

W sobotę reprezentacja Polski rozegrała pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie. Podopieczni Vitala Heynena rozegrali cztery sety z kadrą Niemiec, choć pierwsze trzy pewnie wygrali, to jeszcze przed sparingiem trenerzy umówili się na rozegranie czterech odsłon. Norbert Huber był jedynym siatkarzem, który zagrał we wszystkich partiach. – Bardzo się z tego debiutu cieszę. Nie stresowałem się i byłem dobrej myśli, że ten debiut fajnie wyjdzie. Nie będę ukrywał, że jestem zadowolony z występu – mówił środkowy, który w sumie zdobył 11 punktów, w tym 7 atakiem i po 2 blokiem oraz zagrywką. Na 21 swoich serwisów popsuł za to tylko jeden. – Kilka aspektów bym poprawił, ale przede mną jeszcze dużo pracy, wiele godzin na treningach i sporo szans, żeby wiele jeszcze poprawić i mam nadzieję, że w następnych meczach nie będę popełniał tych samych błędów – zapowiedział Norbert Huber.Już w trakcie sezonu PlusLigi młody zawodnik pokazał się z dobrej strony, przełożył swoją dobrą grę na pierwszy mecz w reprezentacji Polski. Konkurencja na pozycji środkowego bloku jest jednak bardzo duża, ale długi jest także aktualny sezon kadrowy. – Kadra jest w tym sezonie długa, ale jest nas aktualnie 25 w tej reprezentacji, czasem bywa ciężko na treningach, ale trenerzy odpowiednio to wszystko poukładali i przyjdzie jeszcze czas na to, żeby się zgrywać – mówił po kilku dniach kadrowych treningów Norbert Huber.

Już w piątek reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w Lidze Narodów, w Katowicach zmierzy się z Australią, Brazylią i Stanami Zjednoczonymi. Na razie jednak nie wiadomo, jaką 14 trener Heynen desygnuje do walki w katowickim Spodku. – Przed nami kilka turniejów Ligi Narodów, potem może Final Six i gdzieś znajdzie się ten moment, żeby się zgrywać i przede wszystkim dobrze grać – zapewnił Norbert Huber.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved