Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Norbert Huber: O tym meczu można mówić wiele złego i wiele dobrego

Norbert Huber: O tym meczu można mówić wiele złego i wiele dobrego

– O samym meczu można mówić wiele złego i wiele dobrego, na pewno nie wykorzystaliśmy szans, które mieliśmy. Ciężko było nam dobić się do boiska, jastrzębianie dobrze grali w bloku, czytali naszą grę. Z naszej strony myślę, że zabrakło chłodnej głowy w kluczowych momentach czwartego seta, rywale zaserwowali asa w ważnym momencie tej partii, w piątym secie też trzymali poziom i zasłużenie wygrali – powiedział po przegranym 2:3, emocjonującym meczu w Jastrzębiu-Zdroju środkowy PGE Skry Bełchatów, Norbert Huber.

W meczu z Jastrzębskim Węglem było chyba wszystko?

Norbert Huber: – Było dobre, emocjonujące widowisko, czerwone kartki i zejście ze słupka sędziego. Nie brakowało też świetnych bloków ataków, a nawet prawdziwych gwoździ, zabrakło tylko naszego zwycięstwa.

Nie brakowało za to emocji. Lepiej gra się z taką energią?

Mi się fajnie gra na takich emocjach, uwielbiam taką grę, lubię jak dzieje się na boisku i nie jest nudno. Żółte czy czerwone kartki też są wpisane w ten sport. O samym meczu można mówić wiele złego i wiele dobrego, ale na pewno nie wykorzystaliśmy szans, które mieliśmy. Ciężko było nam dobić się do boiska, jastrzębianie dobrze grali w bloku, czytali naszą grę. Z naszej strony myślę, że zabrakło chłodnej głowy w kluczowych momentach czwartego seta, rywale zaserwowali asa w ważnym momencie tej partii, w piątym secie też trzymali poziom i zasłużenie wygrali

Pozostaje lekki niedosyt? Najpierw ten czwarty set, a potem w tie-breaku przegrywacie 10:13, wchodzi na zagrywkę Mariusz Wlazły i robi się 13:13…

Mógłby też Mariusz Wlazły wyjść i byłoby 10:14 i nie byłoby już tak emocjonująco. Będziemy gdybać o tym meczu, co mogliśmy zrobić lepiej, co gorzej. Na pewno wyciągniemy z niego wnioski. To było dobre spotkanie, szkoda, że dla nas tak się potoczyło, ale ktoś musiał wygrać, ktoś przegrać. Tym razem porażka wypadła na nas. Nie zwieszamy głów, mamy przed sobą jeszcze kilka dobrych meczów do końca pierwszej rundy, a potem czeka nas runda rewanżowa i wtedy też możemy wszystko odwrócić.

Macie teraz też wreszcie kilka dni spokoju przed kolejnym meczem i czas na swobodnie przygotowanie się do starcia z zespołem z Zawiercia.

Mamy nawet osiem dni przed kolejnym spotkaniem i dwa dni wolnego. Z pewnością chwilę odpoczniemy i wykorzystamy dobrze ten czas, będziemy dobrze trenować i w naszym bełchatowskim kotle ugościmy trudnego rywala. Liczę na to, że udowodnimy swoją wyższość i będziemy po prostu dobrze grać.