Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Norbert Huber: W naszej grze było dużo błędów

Norbert Huber: W naszej grze było dużo błędów

W pierwszym meczu turnieju siatkarskiej Ligi Narodów rozgrywanego w Urmii Polacy zmierzyli się z Rosjanami. Biało-czerwoni zwyciężyli w premierowej odsłonie spotkania, jednak kolejne trzy sety padły łupem zawodników Sbornej i to oni mogli cieszyć się z cennych trzech punktów. – Na pewno to ciężki teren do gry. Myślę, że w naszej grze było dużo błędów, nerwowości. Hala nam nie dopisała, tutaj bardzo ciężko się gra – powiedział środkowy reprezentacji Polski Norbert Huber.

Pierwsza partia miała bardzo zacięty przebieg, o zwycięstwie musiała zadecydować gra na przewagi. Lepsi okazali się Polacy, którzy objęli prowadzenie w całym spotkaniu. W kolejnych partiach swój styl gry narzucili jednak Rosjanie, którzy zwyciężyli 3:1. – Na pewno to ciężki teren do gry. Myślę, że w naszej grze było dużo błędów, nerwowości. Hala nam nie dopisała, tutaj bardzo ciężko się gra. Popełniliśmy dużo błędów na zagrywce, mieliśmy też problem ze zrobieniem przejścia i musimy to wyeliminować w następnym meczu – przyznał środkowy biało-czerwonych.

Po wygranym pierwszym secie podopieczni Vitala Heynena obniżyli poziom gry, popełniali zdecydowanie więcej błędów, a także mieli problemy ze skutecznością ataku ze skrzydeł. Wpływ na gorszą postawę Polaków mógł mieć uraz Grzegorza Łomacza, którego musiał zastąpić Marcin Janusz. – Podoba mi się w Iranie, ponieważ lubię takie „piekiełka”, które w Polsce można znaleźć na przykład w Zawierciu. Co do meczu, to w pierwszym secie walczyliśmy i zdobywanie punktów szło Rosjanom niesamowicie ciężko. Udało nam się wygrać. Szkoda, że w drugim secie trochę spuściliśmy z tonu. Trzymam kciuki za Grzegorza Łomacza, mam nadzieję, że z jego nogą wszystko w porządku – stwierdził przyjmujący biało-czerwonych Bartosz Kwolek. W sobotę siatkarze prowadzeni przez Vitala Heynena zmierzą się z gospodarzami turnieju, Irańczykami, którzy w piątek pokonali Kanadyjczyków bez straty seta. – W meczu z Irańczykami będzie jeszcze ciężej, ale musimy jakoś to przeboleć. Taki jest tutaj zwyczaj, kultura, ludzie żyją tym sportem. Będziemy walczyć i chcemy wygrać – zakończył Norbert Huber.

źródło: inf. własna, Polsat Sport