Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Norbert Huber: Na ten moment to zwycięstwo najbardziej nam smakuje

Norbert Huber: Na ten moment to zwycięstwo najbardziej nam smakuje

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom wygrali pierwsze w tym sezonie derby Mazowsza. Podopieczni Roberta Prygla 3:0 pokonali przed własną publicznością ONICO Warszawa, choć w trzeciej odsłonie było gorąco. – Cieszę się, że powalczyliśmy i że w trzecim secie nie zabrakło nam prądu. Udało nam się dzięki temu wygrać 3:0, bo wydaje mi się, że gdybyśmy przegrali tę partię, to ten mecz mógł się różnie potoczyć, pewnie skończyłby się w pięciu setach i o północy. Najważniejsze więc są te trzy punkty – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki środkowy radomian, Norbert Huber.

To było wasze najważniejsze zwycięstwo do tej pory?

Norbert Huber: Mam nadzieję, że te najważniejsze jeszcze przyjdą, ale na ten moment to właśnie to najbardziej nam smakuje z tych wszystkich wygranych. Cieszę się, że powalczyliśmy i że w trzecim secie nie zabrakło nam prądu. Udało nam się dzięki temu wygrać 3:0, bo wydaje mi się, że gdybyśmy przegrali tę partię, to ten mecz mógł się różnie potoczyć, pewnie skończyłby się w pięciu setach i o północy. Najważniejsze więc są te trzy punkty.

Dobrze czytaliście grę rywala, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. Nie przeszkodził wam w tym brak Piotra Łukasika po drugiej stronie siatki, który wypadł w ostatnim momencie?

– Nie przeszkodziło nam to. Dobrze odrobiliśmy zadanie domowe, byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania. Nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się z tych wygranych spotkań, bo to na pewno nas zbuduje i w kolejnych spotkaniach będziemy bardziej pewni siebie.

Zanotowaliście już małą serię. Wygrane w Olsztynie i Lubinie, teraz przed własną publicznością z ONICO Warszawa. Czujecie, że z każdym meczem gracie lepiej, biorąc pod uwagę ten mały falstart z Jastrzębskim Węglem?

– Mam nadzieję, że to tak wygląda, bo chyba tak właśnie jest. W następnych rundach będziemy grać jeszcze lepiej i liczę na to, że zwycięsko będziemy wychodzić z kolejnych batalii.

Pamięta pan jeszcze poprzednią batalię z Wartą Zawiercie o dziewiąte miejsce w PlusLidzie z poprzedniego sezonu?

– Pamiętam, że wygraliśmy 3:0, a potem przegraliśmy w złotym secie, ale teraz na pewno jedziemy do Zawiercia po zwycięstwo. Nie boimy się nikogo i niczego.