Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Norbert Huber: Ciężką pracą wszystko można osiągnąć

Norbert Huber: Ciężką pracą wszystko można osiągnąć

fot. CEV

Norbert Huber dołączył do mistrzowskiej drużyny Sebastiana Pawlika. Mimo że jest rok młodszy, od razu wszedł do pierwszego składu, walczącego w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy. – Bardzo się cieszę, że dostałem szansę wyjazdu na turniej kwalifikacyjny. Nie spodziewałem się, że zagram od razu w pierwszej szóstce – przyznał środkowy.

Przeszliście turniej kwalifikacyjny jak burza, tak wydaje się z boku, a jak było naprawdę?Norbert Huber:Każdy mecz był trudny. Wszystkie spotkania wygraliśmy w stosunku 3:0, ale wystarczyło, że popełniliśmy kilka błędów i rywale odskakiwali nam w punktach. Jednak lepsza nasza gra w końcówkach sprawiła, że nie straciliśmy żadnego seta w turnieju.

Ostatnie spotkanie graliście z gospodarzami i spotkały się dwie niepokonane drużyny. Nastawialiście się jakoś specjalnie do meczu z Niemcami czy tak jak do każdego?

Wiedzieliśmy, o co gramy. Niemcy grali u siebie, to była ich własna hala i publiczność. Podeszliśmy do tego meczu tak, jakbyśmy grali spotkanie w pierwszej lidze. Pokazaliśmy dobrą siatkówkę. Wydaje mi się, że byliśmy o dwie klasy lepsi od naszych rywali.

W tym sezonie wskoczyłeś do zespołu mistrzowskiego i od razu do pierwszej szóstki, czym przekonałeś do siebie trenera i jak zostałeś przyjęty?

Bardzo się cieszę, że dostałem szansę wyjazdu na turniej kwalifikacyjny. Nie spodziewałem się, że zagram od razu w pierwszej szóstce. Wszyscy gramy w SMS-ie i dobrze się znamy. W pierwszym meczu czułem lekką presję, ale myślałem pozytywnie i wszystko było dobrze. W kolejnych spotkaniach było już tylko lepiej. Ciężką pracą wszystko można osiągnąć.

Czasu na odpoczynek nie ma, bo już w środę wracacie do rozgrywek ligowych, gdzie w play-off walczycie z Wartą Zawiercie. Macie dobrą passę, ale waszym wrogiem może być zmęczenie?

W środę gramy pierwszy mecz w play-off z drużyną z Zawiercia. Jedziemy tam po zwycięstwo i będziemy chcieli zakończyć tę fazę ligi w sobotę u siebie. Każda drużyna jest zmęczona tym sezonem. Może i jesteśmy zmęczeni po tym turnieju, ale wiemy, o co gramy i nie musimy się jakoś dodatkowo koncentrować. Na odpoczynek przyjdzie jeszcze czas.

Wracając do ME – zapewne będziecie faworytem do medali. Czy już myśleliście, kto może być waszym poważnym rywalem, czy na razie skupiacie się na lidze?

Na pewno pojedziemy na mistrzostwa Europy z nadzieją na medal, walczyć będziemy oczywiście o złoto. Do mistrzostw jest jeszcze dużo czasu, na razie walczymy w play-off w pierwszej lidze i to jest najważniejsza dla nas sprawa. Jeśli chodzi o rywali, to każda drużyna, która pojedzie na czempionat, będzie trudnym przeciwnikiem, w końcu jest to turniej najlepszych drużyn w Europie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved