Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Norbert Huber: Chciałbym stawać się coraz lepszą wersją siebie

Norbert Huber: Chciałbym stawać się coraz lepszą wersją siebie

fot. Katarzyna Antczak

Chociaż siatkarze Cerrad Czarnych Radom rok 2017 zakończyli porażką z ONICO Warszawa, to dla kilku zawodników tego zespołu był to udany rok. – Z pewnością dużo się nauczyłem przez tych piętnaście rozegranych meczów. Bardzo chciałbym, żeby kolejnych piętnaście spotkań jeszcze bardziej rozwinęło mnie jako zawodnika – powiedział Strefie Siatkówki Norbert Huber, środkowy radomian i mistrz świata juniorów, dla którego jest to pierwszy sezon w PlusLidze.

Niewiele chyba wam zabrakło w tym meczu, aby z Warszawy wyjechać z jakąś zdobyczą punktową?Norbert Huber: – Tym razem się nie udało, ale mam nadzieję, że w spotkaniu rewanżowym w Radomiu to my będziemy górą, tak jak i w innych meczach, w których chcielibyśmy się zrewanżować w drugiej części sezonu zasadniczego. Kilka razy straciliśmy bez sensu punkty, które są nam bardzo potrzebne w tabeli. Nie mamy w niej ciekawej sytuacji, ale nie nie ma co dramatyzować, bo przed nami jeszcze piętnaście meczów, a ten sezon pokazał, że niżej notowane zespoły spokojnie mogą wygrać z faworytami.

Czarni Radom nie mają ostatnio szczęścia. Pomimo kilku kontuzji w zespole z wyżej notowanym rywalem walczyliście jak równy z równym.

– Mamy kilka problemów i kontuzji, ale naszej gorszej gry nie możemy zwalać na urazy. Musimy to nadrabiać ambicją i wolą walki, pokazywać, że nie mam dziur w składzie i jesteśmy dobrym zespołem. Musimy złapać wiatr w żagle i iść do przodu.

Udało się panu zablokować byłego kolegę z reprezentacji juniorów. „Czapa” na Bartoszu Kwolku chyba nie zdarza się za często?

– Na rozruchu umówiliśmy się, że jak mi się to uda, to stawia mi dobry napój, a mówił mi też, że on po skosie nie atakuje. (śmiech) Bardzo się ucieszyłem z tego bloku, bo Bartek to jest naprawdę dobry zawodnik i zablokować takiego siatkarza to zawsze jest trochę większa satysfakcja.

Rok 2017 był bardzo udany dla reprezentacji juniorów. W 2018 czas chciałby pan zacząć myśleć już o tej seniorskiej kadrze?

– Przyzwyczaiłem się już do reprezentacji juniorów, która się skończyła. Teraz jednak nie boję się głośno mówić o swoich celach i marzeniach. Mamy przede wszystkim jeszcze piętnaście spotkań rundy zasadniczej do rozegrania, a potem – mam nadzieję, play-off. Liczę, że udowodnię w nich swoją wartość i ktoś to zauważy.

Ta wasza złota reprezentacja chyba teraz przeżywa swój czas. Większość z was z bardzo dobrej strony pokazuje się w jakby na to nie patrzeć wymagającej lidze.

– Reprezentacja była i przeminęła. Teraz musimy udowodnić swoje umiejętności i przelać je na boisko. Pokazać tym, którzy w nas nie wierzyli, którzy mówili, że się do tej ligi nadajemy, że jednak to jest dla nas odpowiednie miejsce. Z takim nastawieniem na pewno wejdziemy w ten 2018 rok i pokażemy swoje „ja”.

Jak dużo wynieśliście z tej reprezentacji do ligowej siatkówki?

– W reprezentacji juniorów na pewno wspólnie razem czuliśmy się super, byliśmy jak rodzina i szczerze mówiąc, to nie grałem nigdy wcześniej w takiej drużynie i mam nadzieję, że kiedyś będę miał jeszcze okazję zagrać właśnie w takim zespole, jaki stanowiliśmy jako tamta reprezentacja, gdzie każdy za każdym stał murem, byliśmy monolitem. Na pewno taki typ drużyny napędza i buduje zarówno formę, jak i sukcesy. Moglibyśmy mieć w ekipie świetne indywidualności, ale nigdy nie bylibyśmy takim zespołem.

Norbert Huber z początku swojej kariery w PlusLidze i Norbert Huber po półmetku fazy zasadniczej to są inni siatkarze, inni ludzie?

– To jest ten sam Norbert Huber, trochę inny siatkarz. Z pewnością dużo się nauczyłem przez tych piętnaście rozegranych meczów. Bardzo chciałbym, żeby kolejnych piętnaście spotkań jeszcze bardziej rozwinęło mnie jako zawodnika i chciałbym każdego dnia stawać się coraz lepszą wersją siebie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved