Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Norbert Huber: Charakterem i ambicją można wszystko nadrobić

Norbert Huber: Charakterem i ambicją można wszystko nadrobić

fot. Katarzyna Antczak

W piątkowe popołudnie Cerrad Czarni Radom podjęli we własnej hali MKS Będzin. Mimo kliku kryzysowych fragmentów podopieczni Roberta Prygla zdołali zakończyć spotkanie w trzech setach. – Cieszy nas to, że wygraliśmy bez straty seta. Na pewno nie możemy powiedzieć, że przez cały czas kontrolowaliśmy to spotkanie, bo były momenty, w których przegrywaliśmy czterema czy nawet pięcioma punktami. Te przewagi potrafiliśmy jednak odrobić, podnieść się i uważam, że zasłużenie wygraliśmy to starcie – mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki Norbert Huber, środkowy drużyny z Radomia.

Mecz za sześć punktów i chyba tak miał wyglądać?

Norbert Huber: – Myślę, że dokładnie tak miał wyglądać. Cieszy nas to, że wygraliśmy bez straty seta. Kolejne trzy punkty na pewno nam się przydadzą, żeby piąć się w górę tabeli i trochę doganiać rywali, którzy plasują się na wyższych lokatach. Na pewno nie możemy powiedzieć, że przez cały czas kontrolowaliśmy to spotkanie, bo były momenty, w których przegrywaliśmy czterema czy nawet pięcioma punktami. Te przewagi potrafiliśmy jednak odrobić, podnieść się i uważam, że zasłużenie wygraliśmy to starcie. Dodajemy trzy punkty i to jest najważniejsze.Nerwowe momenty już nie stanowią dla was większych problemów. Przy decydujących piłkach nie ma wahań, wstrzymywania ręki, nie boicie się odpowiedzialności i odrabiacie spore przewagi. Czy jest to może przejaw tego, że mentalnie też czujecie się silniejsi? We wcześniejszych spotkaniach stresujące fragmenty sprawiały wam kłopoty.

Sądzę, że to, jak potrafiliśmy w meczu z MKS-em Będzin podnosić się w tych kluczowych momentach, to nie tyle przejaw jakiejś zmiany w mentalności, a zasługa całej drużyny i każdego z zawodników. Już niejednokrotnie udowodniliśmy, że charakterem i ambicją można wszystko nadrobić. Tak było i w tym spotkaniu.

Ziobrowski: Rozpędzaliśmy się z każdym punktem

Mecz asów – tak powinno się w skrócie określać to starcie. Co się stało, że w tym elemencie byliście zupełnie inną drużyną, niż chociażby miało to miejsce w ostatnim meczu z GKS-em Katowice?

– Cieszę się, że pokazaliśmy w meczu z MKS-em Będzin dobrą kartę na zagrywce, ale z pewnością nie jest to nasza ostatnia taka karta, którą zamierzamy jeszcze zaprezentować w tym sezonie. Podczas treningów dużo skupiamy się na tym elemencie i bardzo fajnie, że przełożyło się to na ten mecz. Mam nadzieję, że w następnym spotkaniu uda nam się pokazać tak samo w polu serwisowym, a może nawet i lepiej.

Czujecie gdzieś na plecach oddech tej strefy barażowej? 12. miejsce daje pewność i komfort tego, że w tej PlusLidze się zostaje, ale wam od początku sezonu chyba nie o to do końca chodziło, bo cele były postawione nieco wyżej.

– Uważam, że jesteśmy dobrą drużyną. Nie pozostaje nam nic innego jak udowodnić na boisku, że jesteśmy lepsi i walczymy o wysokie cele. Na pewno nie ma na razie powodu do paniki.

Abstrahując od zdobyczy punktowej i miejsca w tabeli – czy wychodzi tutaj trochę ta wasza młodość? Jesteście zgraną ekipą, ale czy to już powoli zaczyna współgrać ze sobą tak, jak oczekiwaliście od początku sezonu?

– W niewielkim stopniu funkcjonuje to tak, jak powinno. Uważam, że to bardzo dobrze, że mamy młody zespół, w którym każdy może walczyć o swoje miejsce w wyjściowym składzie i każdy może się pokazać. Oby było coraz więcej takich klubów, a co za tym idzie – ludzi, którzy będą stawiać na młodych i dawać im szansę tak, jak robi to klub w Radomiu.

Przed wami Espadon Szczecin, Dafi Społem Kielce i BBTS Bielsko-Biała. Rywale, z którymi zdecydowanie możecie powalczyć o trzy punkty w każdym starciu. Cerrad Czarni Radom nastawiają się na komplet punktów w nadchodzących pojedynkach?

– Dokładnie tak. Jedziemy po dziewięć punktów i na takie zwycięstwa w tych meczach się nastawiamy. Gramy po to, żeby wygrywać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved