Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Noliko Maaseik bez trenera, klub rozwiązał umowę z Giovannim Torchio

Noliko Maaseik bez trenera, klub rozwiązał umowę z Giovannim Torchio

fot. CEV

Do dość niespodziewanej roszady doszło w okresie świąteczno-noworocznym w belgijskim klubie, Noliko Maaseik. We wtorek zarząd drużyny podał do wiadomości publicznej rozwiązanie kontraktu z trenerem zespołu, Giovannim Torchio. Była to decyzja o tyle zaskakująca, że team znad Mozy stosunkowo dobrze prezentuje się w rozgrywkach Ligi A, zajmując trzecią pozycję zaraz za Knack Roeselare, z którym równa się punktami w tabeli.

Umowa pomiędzy Noliko Maaseik a Giovannim Torchio została rozwiązana na drodze porozumienia stron. – Wydaje nam się, że trener także czuł, że w ten sposób nie osiągniemy ligowego finału – padło z ust przedstawicieli klubu. – Dziękujemy mu za poświęcenie, pracę i zaangażowanie – czytamy na oficjalnej stronie klubu. Nazwisko nowego szkoleniowca teamu znad Mozy nie jest jeszcze znane.Wydaje się, że o ile wyniki na krajowych parkietach nie stały u podwalin rozstania z włoskim trenerem (po ostatnim zwycięstwie 3:0 nad Prefaixs Menen team jest na 3. pozycji, ustępując Asse-Lennik i Knack, które ma tyle samo punktów, co czwarta drużyna sezonu 2014/2015 – 21 oczek), o tyle pozycja Noliko na europejskich parkietach nie napawała włodarzy optymizmem. W grupie C Ligi Mistrzów klub znad Mozy odnotował tylko jedno zwycięstwo nad PAOK Tesaloniki, przegrywając w trzech innych. Obecnie znajduje się na 3. pozycji w zestawieniu, a przed nim pojedynek z Tours, z którym przegrał 1:3 w 2. kolejce zmagań.  Co ciekawe, nadchodzący pojedynek będzie dla zespołu z Maaseik szczególny, bowiem po drugiej stronie siatki na ławce trenerskiej zasiądzie Vital Heynen, który podkreślał, że po ponad 20 latach pracy w szeregach belgijskiej ekipy zawsze będzie to jego drużyna.

Przypominamy, że Giovanni Torchio przyszedł do Noliko Maaseik na początku lutego, kiedy z klubem pożegnał się trener Erik Verstraten.

źródło: inf. własna, noliko-maaseik.be, sporza.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved