Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: Czwarte z rzędu i dziesiąte w historii złoto dla Berlin Recycling Volleys

Niemcy: Czwarte z rzędu i dziesiąte w historii złoto dla Berlin Recycling Volleys

Dopiero w piątym meczu rozstrzygnęła się sprawa mistrzostwa Niemiec w siatkówce mężczyzn. Berlin Recycling Volleys prowadził już we Friedrichshafen 2:0, ale nastąpił powrót ekipy Bartłomieja Bołądzia, Vitala Heynena i Adama Swaczyny. W tie-breaku siatkarze ze stolicy także prowadzili, ale VfB po raz drugi wróciło do gry. W grze na przewagi lepsi okazali się jednak dziesięciokrotni już mistrzowie kraju i ze złota mogą cieszyć się trener Tomasz Wasilkowski i statystyk Mateusz Musiał.

Przyjezdni lepiej weszli w decydujące spotkanie (5:1). Grali przede wszystkim lepiej w ataku i bloku, co pozwoliło im utrzymywać prowadzenie, a w końcówce zupełnie zdominować boiskowe wydarzenia (8:5, 10;6, 12:9, 21:14). Ostatecznie podopieczni żegnającego się tym meczem z VfB Friedrichshafen Vitala Heynena zdobyli w tym secie zaledwie 17 oczek. VfB lepiej rozpoczęło za to drugiego seta (8:5), ale rywale zdołali wyrównać.  Mniej więcej do drugiej przerwy technicznej wynik oscylował wokół remisu, potem kontrolę nad wydarzeniami przejęli siatkarze prowadzeni przez Cedrica Enarda i Tomasza Wasilkowskiego (20:16, 23:18, 25:21).

Czwarty set przez większość czasu był wyrównany (8:8, 13:13). Na przerwie technicznej ekipa Vitala Heynena zdołała sobie wypracować da oczka przewagi (16:14). Po powrocie na boisko  z piłki na piłkę Bartłomiej Bołądź z kolegami przejmowali coraz większą inicjatywę na boisku (18:15, 22:18, 25:19). W kolejnej odsłonie gospodarze szybko odskoczyli (3:1, 9:6). Goście z Berlina starali się odrabiać straty, ale niewielka różnica na ich niekorzyść cały czas się utrzymywała (8:11, 10:13, 13:16, 17:18, 17:20). W końcówce co prawda zbliżyli się ze stanu 21:24 na 23:24, ale ostatecznie o losach meczu zadecydował tie-break.

W nim Berlin Recycling Volleys prowadził już 6:4, 8:5, 11:8, ale gospodarze się nie poddawali i wyrównali na 12:12. Doszło do gry na przewagi, a o czwartym z rzędu mistrzowskim tytule dla Berlin Recycling Volleys przesądziła punktowa zagrywka Moritza Reicherta.

Przyjezdni lepiej w tym meczu zaprezentowali się w bloku punktując tym elementem 14 razy przy 6 blokach VfB Friedrichshafen.  Podopieczni Vitala Heynena i Adama Swaczyny byli za to nieco skuteczniejsi w ataku (49% przy 45% rywali. Oba zespoły zanotowały po 5 asów serwisowych, a brylowali w tym elemencie po stronie VfB Bartłomiej Bołądź (3 asy) i Moritz Reichert po stronie Berlin Recycling Volleys (4 asy).  W ekipie Berlin Recycling Volleys 29 punktów zdobył Benjamin Patch, a po 13 oczek dołożyli Moritz Reichert i Jeffrey Jendryk. Amerykanin popisał się aż 4 blokami i 82% skutecznością ataku. Po stronie VfB Friedrichshafen Athanasios Protopsaltis zanotował 24 oczka, zaś 21 punktów dołożył Bartłomiej Bołądź.  Polski prawoskrzydłowy skończył 16 z 40 ataków (40%), a do wspomnianych już trzech asów serwisowych dołożył dwa bloki. MVP został Siergiej Grankin, zaś po stronie pokonanej wyróżniono Rafaela Redwitza.

VfB Friedrichshafen – Berlin Recycling Volleys 2:3
(17:25, 21:25, 25:19, 25:23, 14:16)

Stan rywalizacji play-off: 3:2 dla Berlin Recycling Volleys

VfB: Bołądź (21), Sossenheimer (13), Protopsaltis (24), Janouch (1), Collin (10), Günthör, Steuerwald (libero) oraz Takvam (10), Malescha (2), Petras, Redwitz
BRV: Jendryk (13), Reichert (13), Grankin (4) Klein (7), Tuia (7), Patch (29), Rossard (libero) oraz Kühner, White (4), Le Goff (2), Russell, Bogachev, Weber