Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nina Herelova: W takiej sytuacji trudno jest utrzymać koncentrację

Nina Herelova: W takiej sytuacji trudno jest utrzymać koncentrację

fot. lsk.pls.pl

Siatkarki z Bielska-Białej kontynuują swoją dobrą passę. W meczu 15. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pewnie pokonały bardzo osłabione KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. – Zagrałyśmy swoje i utrzymałyśmy koncentrację przez cały mecz. Najgorsze są takie mecze, w których jest tylko sześć siatkarek i libero – mówiła po wygranej MVP starcia, Nina Herelova.

Do Hali pod Dębowcem zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechał w zaledwie siedmioosobowym składzie. Ogromne problemy finansowe klubu sprawiły, że drużyna nie ma nawet komfortu trenowania. – Szczerze mówiąc, myślałam, że będzie to wyglądało trochę gorzej, bo w siedem osób nie ma nawet jak potrenować. Nie miałyśmy nic do stracenia i zagrałyśmy trochę „na spontanie” – przyznała szczerze Koleta Łyszkiewicz, kapitan KSZO. O poważnych brakach w składzie zespołu może świadczyć fakt, że rolę przyjmującej pełniła nominalna libero – Zuzanna Kucińska. – Wynik był z góry przesądzony, bo nie mamy w swoich szeregach typowej przyjmującej, tę rolę pełniła Zuza, która od początku kariery gra na pozycji libero. Walczyłyśmy, jak mogłyśmy – dodała Łyszkiewicz. Siatkarka w trakcie sezonu zmieniła barwy klubowe i z Łodzi przeniosła się do Ostrowca Świętokrzyskiego. – Wybrałam ponownie Ostrowiec Świętokrzyski, żeby trochę więcej pobyć na boisku, ale drużyna się rozpadła, kiedy przyszłam – wyjaśniła.Koleta Łyszkiewicz nie ukrywała, że rywal z Bielska-Białej jest na fali, a w pojedynku z KSZO najlepszą zawodniczką wybrano Ninę Herelovą. Siatkarka BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała nie ukrywała, że to nie rywalki po drugiej stronie siatki były największym zagrożeniem. – Zagrałyśmy swoje i utrzymałyśmy koncentrację przez cały mecz. Najgorsze są takie mecze, w których jest tylko sześć siatkarek i libero – wspominała zawodniczka i dodała: – Wydaje się, że to będzie łatwe spotkanie, ale tak nie jest, bo naprawdę w takiej sytuacji trudno jest utrzymać koncentrację, o której wspominałam – podkreślała. To jednak udało się gospodyniom, dla których było to czwarte zwycięstwo z rzędu w Lidze Siatkówki Kobiet.

źródło: BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved