Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nina Herelova nową środkową BKS-u

Nina Herelova nową środkową BKS-u

fot. http://svf.sk

25-letnia reprezentantka Słowacji Nina Herelova zasili bialski klub. Ostatnie trzy lata (2015-2018) Herelova spędziła w występującym w Lidze Mistrzyń czeskim VK Prostejov, z którym sięgnęła po trzy tytuły mistrza i dwa Puchary Czech. 

Nina Herelova ma 25 lat, a na boisku występuje jako środkowa bloku. Swoją siatkarską karierę rozpoczęła w słowackim klubie VK Prievidza, a następnie w latach 2008-2010 była siatkarką klubu z Nitry. Kolejne trzy sezony spędziła w najlepszym klubie na Słowacji – Slavii Bratysława, z którą dwa razy zdobyła mistrzostwo Słowacji (2011 i 2013), Puchar Słowacji (2013) oraz zajęła 3. miejsce w Pucharze MEVZA (Lidze Środkowoeuropejskiej). W 2013 roku zdecydowała się na wyjazd do Austrii, a pierwszym zagranicznym klubem Herelovej była austriacki SVS Schwechat, z którym w 2014 roku zdobyła mistrzostwo Austrii. Ostatnie trzy lata (2015-2018) Herelova spędziła w występującym w Lidze Mistrzyń czeskim VK Prostejov, z którym sięgnęła po trzy tytuły mistrza i dwa Puchary Czech. Kolejny sezon będzie dla słowackiej środkowej pierwszym sezonem w Polsce, bowiem wybrała ofertę BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Co ciekawe Herelova jest przyjaciółką byłej zawodniczki bialskiego klubu Nikoli Radosovej, a w ostatnim sezonie w jednym klubie grała z wieloletnią atakującą klubu z Bielska-Białej – Heleną Horką.Po trzech bardzo udanych sezonach w Prostejovie poczułam, że muszę iść dalej. Bardzo się więc ucieszyłam z oferty BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Wiem, że liga polska należy do czołówki lig europejskich, dlatego bardzo się cieszę, że stanę się jej częścią. Oczywiście miałam wiele pytań o klub i miasto, zanim podpisałam kontrakt, ale Nikola Radosova, moja wieloletnia przyjaciółka i współlokatorka na zgrupowaniach drużyny narodowej, która grała w Bielsku-Białej dwa lata temu, pomogła mi z większością z nich. Naprawdę nie mogę się doczekać gry w polskiej lidze. To dla mnie duże wyzwanie, ale wierzę, że wykorzystam moje doświadczenia z Ligi Mistrzyń oraz drużyny narodowej, by pomóc mojemu nowemu klubowi w osiąganiu jak najlepszych wyników – mówi nowa środkowa BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała.

– Szukaliśmy doświadczonej zawodniczki na pozycję środkowej bloku, a Nina mimo młodego wieku ma już sporo doświadczenia. Jej atutami są szybkość i bardzo dobre wyszkolenie techniczne. Jestem pewny, że wniesie sporo dobrego do naszego zespołu – mówi Bartłomiej Piekarczyk, trener BKS-u.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved