Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Nimir Abdel- Aziz: Nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich przerw

Nimir Abdel- Aziz: Nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich przerw

fot. Aleksandra Twardowska

– W lidze mieliśmy dobry sezon, będąc blisko czołówki 4-5 drużyn. Nigdy jednak się nie dowiemy, czy byliśmy w stanie zrobić kolejny krok i dotrzeć do półfinałów – o zakończonym sezonie 2019/2020, sytuacji związanej z koronawirusem i swojej przyszłości w wywiadzie dla World of Volley mówi Nimir Abdel-Aziz.

 Zakładam, że podczas pandemii trenujesz w domu. Jak bardzo brakuje ci treningów z zespołem?

Nimir Abdel-Aziz:Tęsknię za siatkówką, brakuje mi meczów i możliwości spędzania czasu z kolegami z drużyny. Najbardziej tęsknię jednak za normalnym życiem, w którym bez problemu możemy wyjść z domu, spotykać się z przyjaciółmi i rodziną.

Jak więc spędzasz czas w tych dniach

Kolejne dni zaczynają być naprawdę monotonne i nudne, ponieważ po ponad miesiącu spędzonym w domu trudno wymyślić coś nowego. Zwykle staram się budzić wcześnie i realizować program treningowy, jaki przygotował nam trener przygotowania fizycznego. Następnie przez większą część dnia oglądam seriale, rozmawiam z przyjaciółmi, gram w Playstation, a jeśli mamy dobra pogodę staram się jak najwięcej czasu spędzać na moim balkonie.

Jakie to uczucie nie grać od prawie dwóch miesięcy, przy świadomości, że prawdopodobnie nie będzie meczów do sierpnia-września?

Naprawdę dziwne, nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich przerw w siatkówce, od dłuższego czasu ten cykl wyglądał inaczej. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli wróci do ćwiczeń, jeśli ta przerwa się wydłuży mogę zapomnieć jak skakać i grać w siatkówkę (śmiech).

Spotkanie między Padwą, a Allianz Milano zostało odwołane ponieważ kilku zawodników Milano miało gorączkę. Jaka była wasza reakcja, myśleliście że to może być koronawirus?

– Byliśmy spokojni, ponieważ wiemy, że nasz sztab medyczny zawsze wykonuje doskonale swoją pracę, również tym razem od początku wszystko nam dokładnie wyjaśnili.  Nikt nie miał wielkich objawów i nikt nie zachorował.

Jak ocenisz sezon 2019/2020? Jak daleko mógł zajść Allianz Milano?

– W lidze mieliśmy dobry sezon, będąc blisko czołówki 4-5 drużyn. Nigdy jednak się nie dowiemy, czy byliśmy w stanie zrobić kolejny krok i dotrzeć do półfinałów. W Challenge Cup również spisywaliśmy się świetnie i byłem pewien, że mamy dużą szanse na wygraną w tych rozgrywkach, ale tego czy to by się wydarzyło również nigdy się nie dowiemy.

Czy cała ta sytuacja wpłynie jakoś na siatkówkę?

– Już teraz widzimy jak to wpłynęło na siatkówkę, ponieważ wiele klubów będzie miało problemy finansowe. Teraz zawodnicy i liga negocjują wynagrodzenia na kolejny sezon. Nie wiemy też kiedy rozpocznie się liga, jak będą wyglądać rozgrywki w kolejnym sezonie, czy mecze rozgrywane będą z udziałem kibiców czy też nie. Trudno jednak przewidzieć jak to będzie, ponieważ na tę chwilę nikt nie wie kiedy ta sytuacja się zakończy, miejmy nadzieję, że już niedługo.

Jakie są twoje plany na kolejny sezon?

– Przed oficjalnym komunikatem nie powiem nic na ten temat, ale wkrótce pojawią się informacje.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved