Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Nikołaj Penczew: Wznowiłem treningi z nową mocą

Nikołaj Penczew: Wznowiłem treningi z nową mocą

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Na pewno w tym roku graliśmy lepiej niż w poprzednim turnieju Ligi Światowej. Odnieśliśmy kilka naprawdę ważnych zwycięstw przeciwko czołowym zespołom. Pokazaliśmy, że możemy zagrać na najwyższym poziomie i cieszyć naszą grą bułgarskich kibiców – powiedział o występie reprezentacji Bułgarii w tegorocznej edycji Ligi Światowej Nikołaj Penczew.

Podopieczni Plamena Konstantinowa o awans do turnieju Final Six Ligi Światowej walczyli do ostatniej serii spotkań. Ich mecz z Argentyńczykami, który zamykał rundę interkontynentalną, zakończył się zwycięstwem rywali 3:1 i ten wynik pozbawił Bułgarów szans na wyjazd do Brazylii. Tegoroczną Ligę Światową zakończyli oni ostatecznie na 9. miejscu. – Na pewno w tym roku graliśmy lepiej niż w poprzednim turnieju Ligi Światowej. Odnieśliśmy kilka naprawdę ważnych zwycięstw przeciwko czołowym zespołom. Pokazaliśmy, że możemy zagrać na najwyższym poziomie i cieszyć naszą grą bułgarskich kibiców. Niestety przegraliśmy też ważne pojedynki, ale ogólnie możemy być zadowoleni – podsumował Nikołaj Penczew, który w fazie interkontynentalnej był ważnym ogniwem swojej reprezentacji, dla której zdobył 68 punktów (58 atakiem, 6 blokiem, 4 zagrywką). Był tym samym drugim najlepiej punktującym siatkarzem PGE Skry Bełchatów w Lidze Światowej.– Widziałem na Instagramie, że klub śledził moje występy – stwierdził z uśmiechem i dodał: – Na pewno mogę grać dużo lepiej. Trochę trudno było mi odnaleźć moją najlepszą formę na Ligę Światową po wymagającym sezonie w Polsce, bez dłuższego okresu przygotowawczego. Teraz tego czasu będzie wystarczająco dużo, aby dobrze przygotować się do mistrzostw Europy – podkreślił bułgarski przyjmujący, który energii na dalszą część sezonu nabierał na wakacjach w Grecji. – Miałem dwa tygodnie wolnego. Odpocząłem i teraz mogę powiedzieć, że zaczynam treningi z nową mocą – przyznał przed udaniem się na zgrupowanie kadry.

6 lipca Bułgarzy rozpoczęli przygotowania do imprezy sezonu – mistrzostw Europy. W pierwszym okresie będą trenować w Sofii, potem przeniosą się do Warny, gdzie rozegrają kilka meczów towarzyskich.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved