Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Nikołaj Penczew: Najprawdopodobniej inna szóstka przeciwko Zenitowi

Nikołaj Penczew: Najprawdopodobniej inna szóstka przeciwko Zenitowi

fot. Katarzyna Antczak

W środę podopieczni Roberto Piazzy po pasjonującym meczu pokonali Personal Bolivar 3:1, zapewniając sobie awans do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata. Jutro przeciwko Zenitowi Kazań zagrają o pierwszej miejsce w grupie – Zenit gra rewelacyjnie, jeśli chodzi o zagrywkę i atak, nie wiem, czy w jakimś elemencie jest słaby – powiedział przyjmujący PGE Skry Nikołaj Penczew.

Co według ciebie zdecydowało o zwycięstwie?Nikołaj Penczew: – Mam w głowie jeszcze przygotowanie przedmeczowe, ale na gorąco mogę powiedzieć, że spotkanie rozpoczęliśmy nerwowo, patrzyliśmy się jeden na drugiego, ale na szczęście odzyskaliśmy koncentrację i zaczęliśmy grać lepiej. Nie było tak łatwo jak przeciwko Szanghajowi, ale wydaje mi się, że Bolivar jest lepszym zespołem i taki rezultat nie jest niespodzianką.

Czy gra przeciwko swojemu bratu dekoncentruje cię, czy dodaje motywacji?

Na mnie ma pozytywny wpływ, ponieważ grałem z większym zaangażowaniem niż ostatnio. Oczywiście chciałem pokazać, że jestem lepszy, ale myślę, że Rozalin chciał tego samego. To jest siatkówka, jeden zespół musi wygrać, drugi musi przegrać. Przy następnej okazji to on może odnieść zwycięstwo.

Czy liczysz, że z powodu tego dobrego występu będziesz częściej otrzymywał okazję do pokazania się od pierwszego gwizdka?

Zawsze jeśli dostaję szansę, to daję z siebie sto procent. Na przyjęciu jest czterech zawodników na bardzo wysokim poziomie i to jest decyzja trenera, kogo wystawić w pierwszym składzie. Nie mam na to wpływu, ale jeśli otrzymuję okazję, to gram swoją siatkówkę.

Awans do półfinału macie już zapewniony, czy z tego powodu potraktujecie ten mecz ulgowo, czy zagracie na maksimum swoich możliwości?

Oczywiście, że będziemy chcieli odnieść zwycięstwo, ale wszyscy wiemy, że po przeciwnej stronie siatki stanie Zenit, jeden z najmocniejszych zespołów na świecie. Było mówione, że jeśli wygramy pierwsze dwa mecze i zapewnimy sobie awans, to w czwartek rano czeka nas ciężka siłownia. Nie wiem, w jakim składzie wystąpimy jutro, ale najprawdopodobniej przeciwko Zenitowi będzie inna szóstka. Najważniejsze, że zrobimy dobry trening, żeby mieć siłę na nadchodzące mecze.

Jakie elementy będą kluczowe w meczu przeciwko Rosjanom?

Zenit gra rewelacyjnie, jeśli chodzi o zagrywkę i atak, nie wiem, czy w jakimś elemencie jest słaby, jeśli już to na przyjęciu, jednak nie jest to dla niego problemem, ponieważ idzie wysoka piłka do skrzydeł, które cały czas mocno atakują. Będziemy zadowoleni, jeśli zagramy dobry mecz, wynik nie będzie miał większego znaczenia.

Zobacz również:
Galeria z meczu PGE Skra – Personal Bolivar

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved