Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikołaj Penczew: Czułem, że potrzebuję zmiany

Nikołaj Penczew: Czułem, że potrzebuję zmiany

fot. plusliga.pl

Nikołaj Penczew jest jednym z nowych zawodników PGE Skry Bełchatów. Trafił do niej z drugiej drużyny poprzedniego sezonu PlusLigi. – Skończył mi się kontrakt w Resovii i przede wszystkim chciałem zostać w Polsce. Poza tym Skra jest według mnie jedną z najlepszych drużyn w Polsce i nie tylko, bo w Europie. Chciałem spróbować sił w takim klubie – powiedział Bułgar.

Dlaczego zamieniłeś drugą drużynę PlusLigi na trzecią?Nikołaj Penczew: – Bo skończył mi się kontrakt w Resovii i przede wszystkim chciałem zostać w Polsce. Poza tym Skra jest według mnie jedną z najlepszych drużyn w Polsce i nie tylko, bo w Europie. Chciałem spróbować sił w takim klubie. Przede wszystkim jednak chciałem coś zmienić. Moim zdaniem trzy lata w jednym zespole to wystarczający czas. Dałem Resovii od siebie tyle, ile mogłem, lecz miałem poczucie, że potrzebuję zmiany i zespołu, i miasta. Bardzo się cieszę, że szybko się dogadaliśmy i jestem w Bełchatowie. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

Aklimatyzacja w drużynie nie powinna być trudna, bo doskonale znasz z boiska wszystkich nowych kolegów.

– To prawda, wszystkich znam. W kadrze jest wielu młodych, więc atmosfera zapewne będzie bardzo dobra, będzie zabawa..

Zabawa…

– (śmiech) Nie taka, o jakiej wszyscy myślą. Chodzi mi o to, że będzie wesoło w szatni. Widać już, że powinna być duża rywalizacja, a wszyscy będą mieć równe szanse.

Konkurentów masz wielu i to bardzo silnych. Na tej samej pozycji gra Michał Winiarski, są też młodzi reprezentanci Polski.

– To bardzo dobrze, że będzie konkurencja, bo wtedy wszyscy będą trenować na sto procent, żeby pokazać, że są dobrymi zawodnikami. Młodym siatkarzom, jak ja, Bednorz i Szalpuk, może to tylko pomóc.

Podobno już rok temu chciałeś przejść do PGE Skry?

– To, co było pisane w rzeszowskich mediach, nie było prawdą. Wyjaśniłem, że nie chciałem odejść, ale miałem trochę problemów. Dogadaliśmy się jednak z Resovią.

Dlaczego w poprzednim sezonie tak mało grałeś?

– To nie był mój najlepszy sezon, ale teraz zaczynam wszystko od początku. Jestem mocno zmotywowany, bo jestem w nowym klubie, w nowym miejscu, z nowymi kolegami, innym trenerem. Bardzo chcę pokazać, że jestem dobrym zawodnikiem.

Cały wywiad Jarosława Bińczyka można przeczytać na sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved