Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Nikołaj Karpol u steru reprezentacji Rosji

Nikołaj Karpol u steru reprezentacji Rosji

fot. archiwum

Już za kilkanaście dni rozegrany zostanie turniej towarzyski o Puchar Borysa Jelcyna, który połączony będzie z obchodami pięćdziesięciolecia istnienia Urałoczki-NTMK Jekaterynburg. W tej edycji reprezentację Rosji poprowadzi Nikołaj Karpol.

W tym roku turniej o Puchar Borysa Jelcyna zostanie rozegrany w dniach 19-21 września. Będzie on połączony z obchodami pięćdziesięciolecia istnienia klubu Urałoczka-NTMK Jekaterynburg. W związku z terminem turnieju, który został wyznaczony zaraz po ciężkim sezonie reprezentacyjnym, na ławce trenerskiej drużyny z Rosji zasiądzie Nikołaj Karpol, a w zespole Sbornej wystąpi wiele utytułowanych zawodniczek Urałoczki. – Nie chcieliśmy odwoływać turnieju. Trudno w tym terminie byłoby zebrać reprezentantki Rosji, ze względu na dość ciężki sezon reprezentacyjny, który kosztował je wiele wysiłku. W związku z tym w porozumieniu z klubem z Jekaterynburga postanowiliśmy wystawić zespół złożony z siatkarek Urałoczki. Na czele tej ekipy stanie Nikołaj Karpol – wyjaśnił dyrektor rosyjskiej kadry Władisław Fadiejew.

Nikołaj Karpol uznawany jest za jednego z najlepszych trenerów w historii żeńskiej siatkówki. Wraz z reprezentacją Rosji udało mu się zdobyć m.in.: dwukrotnie złoto oraz srebro igrzysk olimpijskich, złoto oraz trzykrotnie brąz mistrzostw świata, a także aż siedmiokrotnie najcenniejszy krążek mistrzostw Europy.W turnieju o Puchar Borysa Jelcyna obok Sbornej wezmą udział także reprezentacje Turcji, Azerbejdżanu i Szwajcarii.

Skład reprezentacji Rosji na turniej o Puchar Borysa Jelcyna: Maria Babeszina, Jelena Irisowa, Waleria Ostrowskaja, Waleria Safonowa, Jekatierina Jewdokimowa, Ksenia Szramkowa, Jekatierina Karpol, Jekatierina Rusakowa, Ksenia Ilczenko, Margarita Kuryło, Anna Klimiec, Irina Zariażko oraz Daria Stoljarowa

źródło: worldofvolley.com, yeltsincup.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved