Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nikola Malczewska nową rozgrywającą AZS-u Gliwice

Nikola Malczewska nową rozgrywającą AZS-u Gliwice

fot. azs.gliwice.pl

Nikola Malczewska, wychowanka „Piątki” Turek, mająca za sobą przygodę z Impelem Wrocław, będzie od nowego sezonu zawodniczką KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. 19-latka gra na pozycji rozgrywającej. – Pojawiła się ciekawa oferta z Gliwic, która daje możliwość łączenia studiów z graniem w pierwszoligowym zespole. Myślę, że podjęłam dobrą decyzję – tak oceniła transfer sama zainteresowana.

Nikola Malczewska należy do pokolenia najmłodszej grupy zawodniczek w AZS-ie Politechniki Śląskiej Gliwice. Jak wcześniej wyglądała jej siatkarska przygoda? – Od trzeciej klasy podstawówki trenowałam w UKS-ie „Piątce” Turek. W rodzimym klubie zdobywałam medale w rozgrywkach Wielkopolski oraz brałam udział w zawodach na szczeblu centralnym. Sezon 2016/2017 spędziłam w Impelu Wrocław, gdzie na pewno wiele się nauczyłam, grając w Młodej Lidze i zdobywając 5. miejsce na juniorskich MP – zdradziła rozgrywająca.Nowa zawodniczka klubu ma 19 lat i ma ambitny plan zaistnieć w seniorskiej siatkówce. – Po zakończeniu rozgrywek młodzieżowych nadszedł czas na siatkówkę seniorską. Pojawiła się ciekawa oferta z Gliwic, która daje możliwość łączenia studiów z graniem w pierwszoligowym zespole. Myślę, że podjęłam dobrą decyzję – skomentowała Nikola Malczewska.

Dla rozgrywającej nie będzie to pierwsza przeprowadzka, dlatego jest spokojna o aklimatyzację. –  W ciągu ostatnich lat mieszkałam w trzech różnych zakątkach Polski, zatem niestraszne mi poznawanie nowych miejsc. Poza tym Śląsk jest mi znany, toteż nie będzie mi ciężko się zaaklimatyzować – przyznała 19-latka.

Siatkarka  będzie  łączyć grę w klubie ze studiowaniem na wydziale filologii, a jakie sobie stawia sportowe cele? –  Celem będzie na pewno doskonalenie umiejętności i nauczenie się jak najwięcej od bardziej doświadczonych koleżanek z zespołu – dodała Nikola Malczewska.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved