Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Nikola Grbić zastąpi Andreę Gianiego w Weronie

Nikola Grbić zastąpi Andreę Gianiego w Weronie

fot. Katarzyna Antczak

Ostatni tydzień był wyjątkowo dynamiczny dla klubu z Werony. Po porażce z beniaminkiem Serie A w meczu Pucharu Włoch z dalszego prowadzenia zespołu zrezygnował Andrea Giani. Początkowo Włocha miał zastąpić jego dotychczasowy asystent – Matteo De Cecco. Jednak jak informują włoskie media, klub doszedł do porozumienia z Nikolą Grbiciem.

 Mimo że Calzedonia Werona nie potwierdziła jeszcze oficjalnie doniesień, włoskie media, powołując się m.in. na komentarz samego Grbicia, potwierdzają, że to Serb ma wyprowadzić zespół z Werony na prostą. – Przyjąłem wyzwanie – w wywiadzie dla serbskiego dziennika miał powiedzieć Nikola Grbić.

Szkoleniowiec potwierdzając prowadzone z klubem rozmowy, z uznaniem wypowiadał się o swoim nowym klubie. – Rezygnacja Andrei Gianiego z dalszego prowadzenia zespołu nasiliła moje rozmowy z klubem i przyspieszyła ewentualny przyjazd do Werony. Calzedonia Werona to bardzo dobrze zorganizowany klub, który przed sezonem zrobił sporo, aby wzmocnić zespół, tak aby liczyć się w walce o trofea. Niestety w międzyczasie zespół odpadł z rywalizacji o Puchar Włoch, jednak dla mnie to i tak ogromne wyzwanie, którego chętnie się podejmę – komentował szkoleniowiec.

Przed siatkarzami Calzedonii Werona pierwsza szansa na zmycie złego wrażenia z meczu Pucharu Włoch. W meczu 15. kolejki Serie A Calzedonia Werona podejmie Molfettę. Z uznaniem o rywalu wypowiadał się Grbić, który po latach gry w Serie A doskonale zna ligę włoską. – Wiem, że spotkanie z takim rywalem, jakim jest Molfetta, nie będzie łatwe. Mamy parę spraw w zespole, które musimy rozwiązać jak najszybciej. Zespół, który ma w składzie takich zawodników jak Uros Kovacević, Mitar Djurić czy Michal Baranowicz, jest sporo wart, jednak trochę czasu minie, zanim uporządkujemy wszystko. Pewne jest jednak, że w fazie play-off zaprezentujemy już prawdziwą wartość i możliwości tego zespołu – dodał Serb.

Szkoleniowiec, który od 2015 roku prowadzi reprezentację Serbii, zapewnia, że podejmowanie decyzji nie było kwestią wyboru pomiędzy kadrą narodową a klubem. – Na podstawie porozumienia z Weroną teraz udam się do Belgradu, na rozmowę z prezesem Zoranem Gajiciem. Mamy wzajemną chęć kontynuowania mojej pracy jako trenera reprezentacji – dodał.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved