Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Nikola Grbic: Żałuję, że nie będę z chłopakami na igrzyskach olimpijskich

Nikola Grbic: Żałuję, że nie będę z chłopakami na igrzyskach olimpijskich

W piątek Serbska Federacja Siatkarska poinformowała o zakończeniu współpracy z dotychczasowym selekcjonerem Nikolą Grbicem. – Żałuję, że nie będę z tymi chłopakami na igrzyskach olimpijskich – przyznał.  Zdaniem ekspertów faworytem do zastąpienia Grbica jest Slobodan Kovac.

Głównym powodem takiej decyzji był prawdopodobnie brak wywalczonego awansu na IO w Tokio na ostatnim turnieju w Bari. Serbowie przegrali w ostatnim spotkaniu z Włochami 0:3 i będą musieli zagrać w turnieju interkontynentalnym, który rozpocznie się w styczniu przyszłego roku. Serbscy działacze widocznie przestraszyli się, że może powtórzyć się sytuacja z 2014 roku, kiedy to siatkarze nie zagrali na IO w Rio de Janeiro. Grbic wierzy jednak, że jego rodacy zakwalifikują się na najważniejszą imprezę przyszłego roku.– Żałuję tego, że nie będę w stanie być z tymi chłopakami na IO, kiedy zaczną walczyć o medale. Życzę im, by znaleźli się w tej sytuacji. Jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć od 2015 roku. Wygraliśmy trzy medale i raz kończyliśmy na czwartym miejscu. Nie powinniśmy zapomnieć o trzecim miejscu na mistrzostwach Europy, które rozpoczęliśmy od zwycięstwa z Polską na pełnym stadionie piłkarskim – powiedział.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved