Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Nikola Grbić: To wielkie zwycięstwo

Nikola Grbić: To wielkie zwycięstwo

fot. Piotr Sumara / plusliga.pl

– Oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę z tego z jak mocnym rywalem się mierzymy. Rosjanie dysponują dobrym serwisem, jednak my graliśmy cierpliwie, byliśmy w stanie pozostać w grze – mówił, podkreślając wagę zwycięstwa, po pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Nikola Grbić.

Po zaciętym spotkaniu na początek fazy play-off siatkarskiej Ligi Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała mistrza Rosji – Kuzbass Kemerowo. W spotkaniu nie brakowało emocji i zwrotów akcji, finalnie to jednak polska ekipa zachowała więcej zimnej krwi. O sile zespołowości, będącej kluczem do sukcesu, mówił Kamil Semeniuk. – To była ciężka walka, pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem, a nie grupą indywidualnościami. Myślę, że powinniśmy być dumni z tego, że mimo trudności, których w tym meczu było sporo, zwłaszcza w trzecim secie, potrafiliśmy wyjść po przerwie i znowu walczyć, jakby mecz zaczął się na nowo. Możemy być zadowoleni z tego rezultatu, każdy przed meczem brałby taki wynik w ciemno. Przed nami kolejna długa podróż, ale myślę, że po takim zwycięstwie wszyscy będą nastawieni optymistycznie – podkreślał jeden z bohaterów spotkania, który punktową zagrywką zapisał na konto kędzierzynian decydujący punkt.Satysfakcji z postawy swoich podopieczny nie krył również Nikola  Grbić. – To wielkie zwycięstwo, oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę z tego, z jak mocnym rywalem się mierzymy, Rosjanie dysponują dobrym serwisem, jednak my graliśmy cierpliwie, byliśmy w stanie pozostać w grze, nawet kiedy oni ryzykowali – podkreślał szkoleniowiec, odnosząc się do nieco innego zestawienia mistrza Rosji, niż skład, w jakim siatkarze Kuzbassu występowali w fazie grupowej elitarnych rozgrywek. – W składzie Rosjan nie pojawił się grający z numerem pierwszym Podlesnych, trudno mi powiedzieć dlaczego, ze względu na kontuzję czy z innego powodu… Ale oczywiście to nam trochę pomogło, bo to bardzo ważny zawodnik dla Kuzbassu. Zobaczymy czy pojawi się w składzie w meczu rewanżowym w Gliwicach. Niemniej jednak, z nim czy bez, Kuzbass Kemerowo to nadal mocny zespół, mający w swoim składzie zawodników, którzy wiedzą jak wygrywać, w końcu pokonali w walce o mistrzostwo Zenit Kazań, są więc niebezpieczni – dodał szkoleniowiec.

Wygrana na trudnym terenie jest bez wątpienia istotną zaliczką, trener mistrza Polski podkreśla jednak, że to dopiero pierwszy krok. – Jestem bardzo zadowolony z końcowego rozstrzygnięcia, ponieważ daje nam przewagę przed kolejnym spotkaniem. Musimy jednak podejść do tego z rozsądkiem, przed nami mecz ligowy z AZS-em Olsztyn, a później będziemy się koncentrować na spotkaniu rozgrywanym u siebie. Oczywiście to wszystko dość wyczerpujące, bo mamy 6 godzin różnicy czasu, jet lag, wiele wyjazdów. Myślę jednak, że chłopaki są dobrze do tego przygotowani i mocno zmotywowani i myślę, że zagramy co najmniej tak dobrze, jak w tym spotkaniu – kontynuował Nikola Grbić, podkreślając, że ZAKSA nie obawia się żadnego przeciwnika, podchodząc do rywali z szacunkiem. – Musimy mieć respekt do każdego – podsumował serbski szkoleniowiec.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved