Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikola Grbić: Rywale zagrali lepiej w najważniejszych momentach

Nikola Grbić: Rywale zagrali lepiej w najważniejszych momentach

Seria Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle została przerwana. W starciu niepokonanych drużyn lepsi okazali się siatkarze z Warszawy, którzy w Kędzierzynie-Koźlu pokonali gospodarzy 3:2. – musimy zobaczyć, co mogliśmy zrobić lepiej, nad którymi elementami musimy pracować w przeciągu dwóch następnych dni, w trakcie których musimy przygotować się do kolejnego trudnego przeciwnika jakim jest PGE Skra Bełchatów – mówił po meczu trener mistrzów Polski, Nikola Grbić.

Kędzierzynianie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie z rywalem ze stolicy. Mistrzowie Polski triumfowali w pierwszym secie, ale Verva Warszawa doprowadziła do remisu. Ostatecznie jednak o wyniku całego meczu decydował tie-break. W nim górą również okazali się podopieczni Andrei Anastasiego, którzy tym samym pozostają jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie PlusLigi. – Zdawaliśmy sobie sprawę, że mecz z jedną z najlepszych drużyn PlusLigi będzie trudny. Warszawianie zagrali o wiele lepiej niż w starciu o Superpuchar, zwłaszcza w przyjęciu, a w dwóch ostatnich setach w ataku – analizował pojedynek trener gospodarzy, Nikola Grbić. Dla jego zespołu był to już drugi mecz z ekipą z Warszawy, wcześniej kędzierzynianie 3:1 pokonali warszawian w walce o SuperPuchar. – Stołeczna drużyna zasłużyła na to zwycięstwo, zagrała lepszą siatkówkę, przede wszystkim w tych najważniejszych momentach – podkreślał Serb.

W czwartej i piątej odsłonie środowego starcia inicjatywa leżała po stronie gości ze stolicy. Dzięki temu, że byli bardziej skuteczni, mogli cieszyć się ze zwycięstwa. – Porażka nie zawsze jest zła, w tym meczu rywale zagrali po prostu lepiej. My musimy się zresetować i myśleć o kolejnym rywalu – nie ukrywał Nikola Grbić. Jego zespół nie ma zbyt wiele czasu na wyciągnięcie wniosków i przygotowanie się do kolejnego pojedynku. Już w sobotę rywalem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie PGE Skra Bełchatów. – My musimy zobaczyć, co mogliśmy zrobić lepiej, nad którymi elementami musimy pracować w przeciągu dwóch następnych dni, w trakcie których musimy przygotować się do kolejnego trudnego przeciwnika jakim jest PGE Skra Bełchatów – zapowiedział trener mistrzów Polski.

źródło: opr. własne, zaksa.pl