Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikola Grbić: Presja? Karmię się nią każdego dnia

Nikola Grbić: Presja? Karmię się nią każdego dnia

fot. Katarzyna Antczak

Nikoli Grbicia fanom siatkówki nie trzeba przedstawiać, trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle to niegdyś znakomity zawodnik, nie dziwi więc, że po zakończeniu tego etapu kariery postanowił kontynuować swoją przygodę z siatkówką. W rozmowie z ZAKSA TV serbski szkoleniowiec opowiedział o innym spojrzeniu na siatkówkę z perspektywy trenera.

– Jest duża różnica między byciem trenerem, a zawodnikiem. Kiedy jesteś zawodnikiem musisz myśleć tylko o sobie, o tym jak występujesz, co powinieneś robić, jak reaguje twój przeciwnik. Jako trener musisz myśleć o 25. osobach. Można to porównać do symfonii, gdzie musisz sprawić, że każdy występuje na swoim najwyższym poziomie. To dużo trudniejsze – zaznaczył szkoleniowiec.Trudno nie wspomnieć o doświadczeniu tego trenera, którym mógłby obdzielić niejednego zawodnika. Jak podkreśla Nikola Grbić cenne jest nie tylko posiadanie tego doświadczenia ale przede wszystkim umiejętność dzielenia się nim. – Mam dużo doświadczenia w grze na arenie międzynarodowej, ale nie ma znaczenia czy grasz w drużynie narodowej czy w pucharach europejskich – w klubie. To oczywiste, że zawsze starasz się uczyć i czerpać z doświadczenia, jakie posiadasz – dobrego, złego – to nie ma znaczenia – kontynuował Serb.

Trener ZAKSY dał się poznać jako charyzmatyczny i ambitny, jak dodaje walka o najwyższe cele i gra pod presją jest nieodzownym elementem siatkówki. Podobnej presji spodziewa się w Kędzierzynie-Koźlu. – Nie ma klubu na świecie, który ma najlepszych zawodników, inwestuje duże pieniądze, a nie ma oczekiwań w kwestii wyników. Szczęśliwie dla mnie zawsze grałem w klubach, które oczekiwały dobrych wyników. Presja? Karmię się nią każdego dnia. Nie przejmuję się nią za bardzo, bo to jest normalne. Jakiś rodzaj presji powinien na tobie ciążyć, jeśli chcesz coś wygrać – dodał Nikola Grbić.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved