Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikola Grbić: Z oczekiwaniami mierzę się przez całą karierę

Nikola Grbić: Z oczekiwaniami mierzę się przez całą karierę

W sobotę dojdzie inauguracji nowego sezonu PlusLigi. Choć ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobyła w minionych rozgrywkach mistrzostwo kraju, to jednak w składzie nie obyło się bez zmian. Klub ściągnął do siebie m.in. nowego trenera w postaci Nikoli Grbicia, wobec którego stawia się duże wymagania. – Oczekiwania to coś, z czym mierzę się przez całą karierę – spokojnie do tematu podchodzi Serb.

Pozyskanie Grbicia przez kędzierzynian było niemałym zaskoczeniem. Od jakiegoś czasu trener współpracuje już z zespołem zasilonym przez takich siatkarzy jak Simone Parodi oraz Piotr Łukasik. Komunikacja pomiędzy szkoleniowcem a zespołem głównie przebiega w języku angielskim, gdyż były siatkarz zaznacza, że nie zna jeszcze polskiego języka. – Na razie nie jest dobrze z językiem polskim, dlatego rozmawiamy po angielsku. Mimo tego chcę uczyć się języka, choć nie znajdę na to dużo czasu, gdyż będziemy grali mecze co trzy dni. Codziennie przysłuchuję się temu, co dzieje się dookoła. Pod koniec sezonu będzie na pewno dużo lepiej – stwierdził Grbić.W nadchodzącym sezonie 46-latek ma przed sobą wysoko postawione cele. Były rozgrywający nie czuje z tego powodu dodatkowego obciążenia. – Oczekiwania to coś, z czym mierzę się przez całą karierę. Miałem to szczęście, że zawsze byłem w klubach, które o coś walczyły. Jeśli ktoś cię chce i stawia przed tobą cel, by wygrać, to zawsze jest to dodatkowa motywacja, ale i odpowiedzialność. W klubie takim jak ZAKSA zawsze będzie presja wyniku, to jest czymś normalnym – powiedział Serb.

Trzeba przyznać, że ruchy transferowe ZAKSY sprawiły, iż trener nie został wrzucony na głęboką wodę. Drużyna wygląda bowiem dobrze personalnie, co zauważa sam szkoleniowiec. – Dobre jest także to, że w drużynie jest sporo graczy, którzy już coś wygrali i to nie tylko w PlusLidze, ale również na arenie międzynarodowej. Cieszę się, że mogę pracować z takim zespołem – ocenił były selekcjoner Serbii.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved