Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikola Grbić o transferze Kochanowskiego, Smith zostaje w ZAKSIE

Nikola Grbić o transferze Kochanowskiego, Smith zostaje w ZAKSIE

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nie było mowy o obniżce wynagrodzenia, nawet suma kontraktu została podniesiona podczas kryzysu – przyznał trener ZAKSY Nikola Grbić, który przedłużył kontrakt z klubem. W wywiadzie dla serbskich mediów trener kędzierzynian potwierdził transfer Jakuba Kochanowskiego do ZAKSY oraz pozostanie w składzie amerykańskiego środkowego, Davida Smitha.

ZAKSA poinformowała już wcześniej o przedłużeniu kontraktu z francuskim rozgrywającym, Benjaminem Toniuttim. Kilka innych cennych informacji dotyczących składu kędzierzynian na kolejny sezon Nikola Grbić zdradził w wywiadzie dla serbskich mediów.Zastąpiliśmy Łukasza Wiśniewskiego Jakubem Kochanowskim i to będzie najważniejsza zmiana w składzie. Pozyskaliśmy świetnego gracza. Kierowałem się tym, że jeśli już coś zmieniać, to zmieniać na lepsze, a nie dla samej zmiany – przyznał Grbić. – Pozostaną w składzie Aleksander Śliwka, libero Paweł Zatorski i David Smith, którzy do siebie świetnie pasują. Czwarty przyjmujący Kamil Semeniuk okazał się znakomitym graczem, gdy wchodził z ławki, wypromujemy go w wyjściowym składzie. Teraz z pewnością czeka go trudniejszy sezon, musi wykorzystać swoją szansę – dodał serbski szkoleniowiec.

– Przygotowywaliśmy zespół tak, jakby wszystko było dookoła normalnie. Wydaliśmy sporo pieniędzy na Kochanowskiego, który nie jest tanim zawodnikiem. Ma tego samego menadżera co David Smith. W zeszłym roku po odejściu Sama Deroo było nas stać na Simone Parodiego, teraz nie ma Deroo ani Parodiego. Uwolniliśmy część środków z budżetu i dzięki wprowadzeniu Semeniuka jesteśmy w tym roku równie mocni, jeśli nie silniejsi, przy mniejszych nakładach finansowych – uważa trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: opr. własne, Sportski Żurnal

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę