Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikola Grbić o transferze Kochanowskiego, Smith zostaje w ZAKSIE

Nikola Grbić o transferze Kochanowskiego, Smith zostaje w ZAKSIE

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nie było mowy o obniżce wynagrodzenia, nawet suma kontraktu została podniesiona podczas kryzysu – przyznał trener ZAKSY Nikola Grbić, który przedłużył kontrakt z klubem. W wywiadzie dla serbskich mediów trener kędzierzynian potwierdził transfer Jakuba Kochanowskiego do ZAKSY oraz pozostanie w składzie amerykańskiego środkowego, Davida Smitha.

ZAKSA poinformowała już wcześniej o przedłużeniu kontraktu z francuskim rozgrywającym, Benjaminem Toniuttim. Kilka innych cennych informacji dotyczących składu kędzierzynian na kolejny sezon Nikola Grbić zdradził w wywiadzie dla serbskich mediów.Zastąpiliśmy Łukasza Wiśniewskiego Jakubem Kochanowskim i to będzie najważniejsza zmiana w składzie. Pozyskaliśmy świetnego gracza. Kierowałem się tym, że jeśli już coś zmieniać, to zmieniać na lepsze, a nie dla samej zmiany – przyznał Grbić. – Pozostaną w składzie Aleksander Śliwka, libero Paweł Zatorski i David Smith, którzy do siebie świetnie pasują. Czwarty przyjmujący Kamil Semeniuk okazał się znakomitym graczem, gdy wchodził z ławki, wypromujemy go w wyjściowym składzie. Teraz z pewnością czeka go trudniejszy sezon, musi wykorzystać swoją szansę – dodał serbski szkoleniowiec.

– Przygotowywaliśmy zespół tak, jakby wszystko było dookoła normalnie. Wydaliśmy sporo pieniędzy na Kochanowskiego, który nie jest tanim zawodnikiem. Ma tego samego menadżera co David Smith. W zeszłym roku po odejściu Sama Deroo było nas stać na Simone Parodiego, teraz nie ma Deroo ani Parodiego. Uwolniliśmy część środków z budżetu i dzięki wprowadzeniu Semeniuka jesteśmy w tym roku równie mocni, jeśli nie silniejsi, przy mniejszych nakładach finansowych – uważa trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: opr. własne, Sportski Żurnal

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved