Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Nikola Grbić: Najważniejsze było podejście

Nikola Grbić: Najważniejsze było podejście

fot. Piotr Sumara / plusliga.pl

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma już za sobą premierowy mecz Ligi Mistrzów w tym sezonie. Kędzierzynianie bez straty seta pokonali Vojvodinę Novi Sad i zainkasowali trzy punkty. Nie było to jednak bardzo gładkie zwycięstwo. Trener mistrzów Polski Nikola Grbić podkreślał, że każda chwila dekoncentracji jego zawodników powodowała powrót rywali do gry.

Najważniejsze dziś było podejście do meczu. Można było zobaczyć, że kiedy tylko stawaliśmy na chwilę lub popełnialiśmy kilka błędów, rywale wracali do gry.  Vojvodina jest drużyną, dla której sukcesem jest już gra w fazie grupowej Ligi Mistrzów i dla nich przejście kwalifikacji jest satysfakcjonującym rezultatem – powiedział po meczu szkoleniowiec ZAKSY.Granie przeciwko takim drużynom zawsze jest niebezpieczne, bo nie maja nic do stracenia i chcą się pokazać z jak najlepszej strony. Ostrzegałem przed tym moich zawodników. Szczególnie w drugim secie przeciwnicy zagrali dobrze, uzyskali przewagę, dobrze serwowali, a my nie wywieraliśmy takiej presji, jak w pierwszym secie. Oczywiście jestem zadowolony ze zwycięstwa i z trzech punktów, ale także z tego, że mogłem dać odpocząć kilku zawodnikom, a inni mogli więcej pograć – zakończył Nikola Grbić

W podobnym tonie wypowiadał się również libero kędzierzynian Paweł Zatorski. – Spodziewaliśmy się, że będą trudne momenty w tym spotkaniu. Cieszymy się, że wyszliśmy z nich obronną ręką. Ja się cieszę, że gramy co trzy dni. Lubię taki rytm, jest wtedy mniej treningów, a więcej grania, czyli więcej tego co przyjemne. Oczywiście zmęczenie fizyczne i psychiczne nam doskwiera, ale to jest przyjemność, wychodzić na boisko przed naszymi kibicami – powiedział po meczu siatkarz ZAKSY.

źródło: inf. własna, ZAKSA TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved