Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikola Grbić: Cieszę się ze stylu, w jakim wygraliśmy

Nikola Grbić: Cieszę się ze stylu, w jakim wygraliśmy

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle natknęła się w niedzielę na duży opór postawiony przez Trefl Gdańsk. Choć przyjezdni miewali w meczu trudne momenty, to jednak ostatecznie zdołali oni wygrać 3:1. Przebieg spotkania spodobał się trenerowi ZAKSY, Nikoli Grbiciowi – Jestem szczęśliwy nie tylko z trzech punktów, ale przede wszystkim ze sposobu, w jakim je zdobyliśmy – stwierdził szkoleniowiec.

Trefl już na początku meczu postawił się przeciwnikowi. Od drugiego seta gdańszczanie przejęli nawet inicjatywę, lecz w trzeciej odsłonie ZAKSA opanowała swoją grę, ostatecznie wygrywając wynikiem 36:34. Porażka w partii złamała gospodarzy, którzy nie przeciwstawili się kędzierzynianom. –Trefl Gdańsk gra bardzo dobrą siatkówkę. Bardzo mocno zagrywają, grają dobrze w obronie i walczą z dużym entuzjazmem. Drugi i połowa trzeciego seta to był moment, w którym rywale mieli zdecydowaną przewagę. Na szczęście utrzymaliśmy się w meczu, zachowaliśmy koncentrację, udało się ten moment przełamać i potem w czwartym secie było trochę łatwiej – w ten sposób spotkanie ocenił Aleksander Śliwka.

Z postawy swoich podopiecznych zadowolony był Nikola Grbić. Jego zdaniem zespół pokazał charakter godny mistrzów. – Moi siatkarze wykazali doświadczenie z rozgrywania trudnych i mistrzowskich piłek. W trzecim secie przegrywaliśmy w zasadzie przez cały czas, ale zdołaliśmy powrócić w jednej trudnej sytuacji i wrócić do wygrywania. To powtórzyło się w pierwszym punkcie czwartego seta. Jestem szczęśliwy nie tylko z trzech punktów, ale przede wszystkim ze sposobu, w jakim je zdobyliśmy – stwierdził Serb.

źródło: inf. własna, ZAKSA TV