Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikola Gjorgiew już w Polsce

Nikola Gjorgiew już w Polsce

fot. Onico Warszawa

Nikola Gjorgiew przyleciał do Polski. W poniedziałek 14 sierpnia atakujący dołączy do drużyny ONICO Warszawa. – Pierwsze wrażenie jest niesamowite. Bardzo się cieszę, że tu jestem. Niecierpliwie czekam na poniedziałkowy trening, na spotkanie z kolegami z drużyny i na rozpoczęcie nowego sezonu, który zapowiada się wspaniale. Liczę na wasz doping –  powiedział zawodnik w chwilę po wyjściu z samolotu.

Nikola Gjorgiew ma dwadzieścia osiem lat. Przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął w serbskim klubie OK Radnički Kragujevac. W 2009 roku przeniósł się do włoskiego Volley Forli, a dwanaście miesięcy później podpisał kontrakt z Maliye Milli Piyango Ankara. W stolicy Turcji spędził aż cztery sezony. W 2014 roku postanowił przeprowadzić się do Francji i podpisał kontrakt z Paris Volley. Grał tam m.in. z nowym rozgrywającym ONICO Warszawa – Antoinem Brizardem. Był jednym z najlepszych zawodników ligi i przyczynił się do wywalczenia przez jego drużynę wicemistrzostwa kraju. Po udanym sezonie otrzymał intratną propozycję z Japonii i związał się kontraktem z klubem Torray Arrows. W pierwszym sezonie gry w Kraju Kwitnącej Wiśni wraz z kolegami z zespołu wywalczył brązowe medale, a rok później – tytuł mistrza Japonii. Sam zaś wyróżniony został nagrodą MVP ligi.

Przypomnijmy, że na pozycji atakującego w ONICO Warszawa Gjorgiew będzie występował wspólnie z Kanadyjczykiem Sharone Vernonem-Evansem.źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved