Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nikola Abramajtys zamknęła skład Chemika Police

Nikola Abramajtys zamknęła skład Chemika Police

fot. chemik-police.com

Nikola Abramajtys podpisała kontrakt z Chemikiem Police. To czwarta środkowa, która uzupełniła kadrę drużyny na sezon 2016/17. – Staramy się stopniowo stawiać na młodzież. Patrzymy na nasz klub długofalowo – mówi dyrektor sportowy Chemika, Radosław Anioł.

Nikola Abramajtys to młoda, perspektywiczna zawodniczka, która przygodę z siatkówką rozpoczęła w SMS-ie LO Opole. Następnie przeniosła się do SMS-u Police, gdzie pod okiem Jerzego Taczały zdobywała doświadczenie na kilku frontach, m.in. parkietach drugiej ligi. – Zaczęłam grać w siatkówkę w ostatniej klasie szkoły podstawowej. Trener zauważył mnie w trakcie zawodów lekkoatletycznych, powiedział, że będę chyba wysoka, to może spróbuję pograć w siatkę. Spróbowałam i zostało do dziś – opowiada.W Policach występowała od trzeciej klasy gimnazjum aż do zakończenia liceum. Dwukrotnie uznano ją najlepszą blokującą mistrzostw Polski szkół licealnych. – Udało się zdobyć wyróżnienie dwa lata z rzędu, z czego bardzo się cieszę. Teraz jednak przede mną wyzwanie, o którym kilka tygodni temu nawet nie śniłam. Gra w Chemiku to dla mnie życiowa szansa i zrobię wszystko, żeby ją wykorzystać – dodaje.

Chemik stara się rozwijać struktury młodzieżowe w całym regionie i wypracować odpowiedni schemat napływu młodych zawodniczek do dorosłej drużyny. Nikola ma 19 lat (rocznik 1997). Do zespołu dołączyła również Malwina Smarzek (1996). W przyszłości mistrzynie Polski chcą pozyskiwać jak najwięcej zawodniczek ze struktur zachodniopomorskich klubów młodzieżowych, takich jak SMS Police. – Staramy się stopniowo stawiać na młodzież. Patrzymy na nasz klub długofalowo. Jeśli chcemy utrzymać obecny poziom lub nawet piąć się w górę, musimy myśleć nie tylko o teraźniejszości, ale również o przyszłości. Dajemy Nikoli i Malwinie szanse, zapewniamy profesjonalne warunki rozwoju. Dziewczyny mają okazję uczyć się od najlepszych siatkarek w Polsce na swojej pozycji. Teraz ruch należy do nich – mówi Radosław Anioł, dyrektor zarządzający.

Oficjalna kadra zespołu na sezon 2016/17:
rozgrywające:
Joanna Wołosz i Izabela Bełcik
atakujące:
Katarzyna Zaroślińska i Madelaynne Montano (COL)
przyjmujące:
Anna Werblińska, Jelena Blagojević (SRB), Aleksandra Jagieło i Malwina Smarzek 
środkowe:
Agnieszka Bednarek-Kasza, Stefana Veljković (SRB), Katarzyna Gajgał-Anioł i Nikola Abramajtys
libero:
Mariola Zenik i Aleksandra Krzos

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved