Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nike Węgrów nie zagra w I lidze kobiet

Nike Węgrów nie zagra w I lidze kobiet

fot. Nike Węgrów

Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, ósmy zespół poprzedniego sezonu na zapleczu żeńskiej ekstraklasy nie wystąpi w I lidze kobiet. Powodem są ograniczone finanse klubu po wycofaniu się sponsorów. Działacze podjęli starania, by drużyna zagrała w przyszłym sezonie w II lidze kobiet.

Chociaż czas na zgłoszenie się do rozgrywek ligowych mija 15 czerwca, wiemy już, że w I lidze kobiet zabraknie Nike Węgrów. Klub, który w poprzednim sezonie zajął na zapleczu ekstraklasy ósme miejsce, stracił sponsora strategicznego, a także kilku innych mniejszych sponsorów i nie stać go na występy na tym szczeblu rozgrywkowym. Od jakiegoś czasu trwały rozmowy z władzami miasta i powiatu na temat przyszłości zespołu seniorskiego Nike. Wszystko wygląda na to, że drużyna zagra w II lidze kobiet.Nike Węgrów to klub zasłużony dla polskiej siatkówki żeńskiej. W 1998 roku drużyna Nike awansowała do ekstraklasy, gdzie grała przez pięć sezonów. Potem wycofała się z rozgrywek, a jej miejsce zajęła krakowska Wisła. Przez pewien czas zespół funkcjonował w Ostrołęce, w 2012 podjęto decyzję o powrocie zespołu do Węgrowa. Dwa lata później Nike awansowała do I ligi kobiet.

Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie miejsce węgrowskiego zespołu na zapleczu ekstraklasy. Ambicje grania w I lidze w tym sezonie ma Radomka Radom, która zatrudniła trenera Jacka Skroka. Z naszych informacji wynika jednak, że umowa nie została podpisana, chociaż rozmowy o przekazaniu miejsca trwają i niewykluczone, że zakończą się porozumieniem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved