Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Nietypowa wycieczka Bethanii De la Cruz

Nietypowa wycieczka Bethanii De la Cruz

fot. norceca.net

Epidemia koronawirusa totalnie przewartościowała świat sportu w ostatnich tygodniach. Pokazała też w jak skrajnych rzeczywistościach funkcjonujemy. Z jednej strony sportowcy po odwołaniu rozgrywek tkwią w krajach, gdzie grali, nie mogąc się wydostać. Z drugiej strony tacy sami sportowcy otrzymują wsparcie w postaci jednoosobowego lotu do domu 335-miejscowym samolotem. Nie znaczy to, że są lepsi i gorsi sportowcy – są po prostu czasem sprzyjające okoliczności i sprawni decydenci. 

Na Dominikanie obowiązują ścisłe restrykcje związane z lotami międzynarodowymi. Jednak wysiłkiem dominikańskich oficjeli i władz rosyjskiej siatkówki udało się zorganizować lot do domu reprezentantce Dominikany Bethanii De la Cruz.De la Cruz jest gwiazdą w swoim kraju i dzięki wsparciu wysoko postawionych osób na Dominikanie dostała możliwość powrotu pustym samolotem z lotniska w Moskwie do Santo Domingo. Nie była to jednak wycieczka specjalnie dla sportsmenki – nic z tych rzeczy. Po prostu wykorzystano okazję, że na Dominikanę leciał samolot, który miał zabrać na pokład kilkuset obywateli Rosji, którzy utknęli na Karaibach.

Często podróżuję i wiele już doświadczyłam, ale nigdy nie miałam okazji lecieć jako samotny pasażer. Możecie sobie wyobrazić, że dostałam indywidualną możliwość ustalenia godzin posiłków w trakcie lotu, aby mieć pełny komfort. Dla zabicia czasu spacerowałam po pokładzie, oglądałam filmy i zdjęcia, czytałam oraz rzecz jasna spałam. To bardzo dziwne uczucie lecieć ponad dziewięć tysięcy kilometrów samotnie w ogromnym samolocie. Nareszcie jednak jestem w ojczyźnie. Szkoda, że nie udało się rozegrać do końca sezonu w Rosji, ale nie można było ryzykować. Moim priorytetem również jest bezpieczeństwo, a obecnie jak najszybsze spotkanie z rodziną – powiedziała De la Cruz.

 

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved