Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Niespodziewana zmiana trenera w Gwardii Wrocław

Niespodziewana zmiana trenera w Gwardii Wrocław

fot. GWR - Aleksandra Twardowska

W poniedziałek trener Piotr Lebioda prowadził zespół Gwardii Wrocław w pierwszym meczu play-off I ligi mężczyzn w Nysie. W drugim spotkaniu we wtorek wrocławianie wystąpią już pod wodzą jego asystenta, Leszka Mazura. Klub poinformował o zmianie trenera we wtorek rano i jak zapewnia, decyzja zapadła ze względów pozasportowych.

Zespół Gwardii Wrocław w poniedziałek rozegrał pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe play-off I ligi mężczyzn. Wrocławianie pod wodzą trenera Piotra Lebiody przegrali z nyską Stalą po tie-breaku.  Drugi mecz rozegrany zostanie w Nysie, ale w nim jako pierwszy szkoleniowiec wystąpi już Leszek Mazur. O zmianie trenera klub poinformował w specjalnym komunikacie – jego treść poniżej.Klub Sportowy „Gwardia” we Wrocławiu informuje, że z dniem 12 marca 2019 roku obowiązki pierwszego trenera zespołu seniorów, przejmuje Leszek Mazur. Tym samym ze stanowiska zostaje odwołany dotychczasowy, pierwszy szkoleniowiec, Piotr Lebioda.

O decyzji dotyczącej zmiany na stanowisku pierwszego trenera zadecydowały wyłącznie kwestie pozasportowe. Dodatkowo KS „Gwardia” informuje, że wyjaśnienia dotyczące tej decyzji, zostaną przedstawione w osobnym komunikacie, po zakończeniu bieżącego sezonu. Do tego czasu KS „Gwardia” nie udziela żadnych szczegółowych informacji związanych z podjętymi krokami, względem zmiany na stanowisku pierwszego szkoleniowca.

KS „Gwardia” pragnie podziękować trenerowi Lebiodzie za wkład sportowy w wynik, jaki osiągnął zespół w ostatnich sezonach oraz w bieżących rozgrywkach. Dodatkowo KS „Gwardia” informuje, że do końca sezonu 2018/19, zespół seniorów prowadzony będzie przez Leszka Mazura. Dotychczasowy, drugi szkoleniowiec, zadebiutuje w roli pierwszego trenera w meczu play-off przeciwko Stali Nysa, 12 marca.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved